Program budowy 400 mieszkań w Jarocinie coraz bliżej

W Jarocinie startuje pierwszy etap programu budowy mieszkań czynszowych, w ramach którego docelowo powstanie 400 lokali. Projektowi w całości poświęcona była poniedziałkowa konferencja prasowa w Centrum Prasowym Polskiej Agencji Prasowej w Warszawie, w której uczestniczył także Bartosz Walczak, starosta jarociński.

22 listopada 2016

Sołtys Roku 2016. II etap

Rozpoczął się II etap plebiscytu na "Sołtysa Roku 2016". W grze pozostało 47 sołtysów- po 10 z gmin Jarocin, Jaraczewo i Żerków, 8 z gminy Kotlin i 9 z gminy Nowe Miasto nad Wartą. Plebiscyt odbywa się pod honorowym patronatem starosty powiatu jarocińskiego- Bartosza Walczaka. Sołtys, który zwycięży otrzyma statuetkę, a sołectwo, którym zarządza aż 4000 zł.

22 listopada 2016

Minister Beata Kempa na piłkarskim turnieju

Minister Beata Kempa gościła w Jarocinie. Szefowa kancelarii Prezesa Rady Ministrów przyjechała, by przywitać młodych sportowców podczas X. Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej Ośrodków Kuratorskich.

21 listopada 2016

Park w Kotlinie przeszedł metamorfozę

Na jesienne spacery mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Kotlinie mogą się wybrać do parku, w którym zakończyła się rewitalizacja.

17 listopada 2016

Lepsze warunki dla Zespołu Szkół Specjalnych

Wyprowadzka PCPR-u z budynku na ul. Szubianki umożliwiła rozpoczęcie prac nad przebudową parteru na potrzeby Zespołu Szkół Specjalnych.

17 listopada 2016

TAEKWONDO OLIMPIJSKIE: Spisały się na piątkę

Dwa piąte miejsca w silnie obsadzonym Pucharze Świata Serbia Open 2016, rozgrywanym w stolicy Serbii, Belgradzie, wywalczyły kadetki MUKS Białe Tygrysy Jarocin - Alicji Kowańdy i Martyny Stasik. Tym razem troszkę gorzej powiodło się natomiast juniorkom - Annie Zbawionej i Zuzannie Kaczmarek, które przegrały swoje pierwsze walki.

Zagłosuj na Sołtysa Roku 2016

Ruszył plebiscyt na Sołtysa Roku 2016. W zabawie bierze udział 97 sołtysów z gmin powiatu jarocińskiego oraz z gminy Nowe Miasto nad Wartą. Plebiscyt odbywa się pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Jarocińskiego Bartosza Walczaka. Sołtys, który zwycięży, otrzyma statuetkę, a sołectwo, którym zarządza – aż 4000 zł!

Nowe chodniki w gminie Żerków

Trwa budowa nowego chodnika przy drodze powiatowej w Brzóstkowie. Chodnik ułożony zostanie na długości 880 m od skrzyżowania z drogą do kościoła w kierunku szkoły.

Uwaga! Zamknięcie przejazdu kolejowego w Radlinie

Od 17 do 19 listopada 2016 roku zamknięty zostanie przejazd kolejowy w Radlinie (w ciągu drogi powiatowej Mieszków–Żerków)

Uwaga na objazd! Remont drogi Witaszyczki-Zakrzew

Starostwo Powiatowe w Jarocinie informuje, że od dnia 09.11.2016 r. wykonawca robót budowlanych firma „Sidrog” realizująca przebudowę drogi powiatowej Witaszyczki – Zakrzew wprowadza tymczasową zmianę organizacji ruchu polegającą na zamknięciu dla ruchu odcinka od drogi krajowej nr 11 do ronda w Zakrzewie.

09 listopada 2016

Zdrowe i smaczne śniadanie

Uczniowie klasy II Technikum żywienia i usług gastronomicznych przy Zespole Szkół ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie uczestniczyli w Gminnych Warsztatach Samorządów Uczniowskich zorganizowanych w Zespole Szkół nr 5 w Jarocinie.

08 listopada 2016

Turniej strzelecki o tarczę starosty

Uroczystości z okazji Święta Niepodległości oraz imienin opiekuna miasta – św. Marcina zainaugurował memoriałowy turniej strzelecki organizowany przez Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Jarocinie.

08 listopada 2016