Złoto dla "Dwójki"

Drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie zdobyła złoty medal Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych Chłopców 10x1000m. Rywalizacja odbyła się w miniony piątek w Poznaniu, a w skład drużyny ZSP nr 2 wchodzili: Marcin Wróblewski, Albin Wiza, Adam Majusiak, Mateusz Musiałowski, Karol Mańczak, Maciej Niemier, Tymoteusz Wojtecki, Adrian Paprzycki, Jakub Szymkowiak, Patryk Bzowy oraz zawodnicy rezerwowi: Kacper Domagała i Daniel Roguszczak zdobyła złoty medal. Opiekunami byli panowie A. Matuszewski oraz W. Świejkowski.

14 października 2013

Dzień Edukacji w Zespole Szkół Specjalnych

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie odbyła się uroczysta akademia, połączona z pasowaniem na ucznia dzieci i młodzież przyjętą do szkoły w roku szkolnym 2013-2014. Uczniowie przedstawili krótki program artystyczny: recytowali wiersze, śpiewali piosenki i tańczyli, otrzymując gromkie podziękowania. Na zakończenie uroczystości dyrektor złożył wszystkim podziękowania za dotychczasową pracę i działalność. W uroczystości uczestniczyli m.in.: wicestarosta Mirosław Drzazga, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej - Lidia Kalinowska oraz przewodnicząca Rady Rodziców -  Grażyna Michalak, którzy złożyli życzenia całej kadrze placówki.

Dzień Edukacji w Zespole Szkół Ogólnokształcących

W Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie obchodzono dziś Dzień Edukacji Narodowej. W uroczystości uczestniczył starosta Mikołaj Szymczak, który przekazał na ręce społeczności szkolnej życzenia z okazji poniedziałkowego święta. Spotkanie było też okazją do złożenia przez pierwszoklasistów uroczystego ślubowania.

Szkoła przygotowywała się dziś do poniedziałkowej uroczystości Powiatowego Dnia Edukacji, która rozpocznie się o godz. 14.30.

Zasłużona dla kultury ludowej

Eugenia Wieczorek – jarocińska koronczarka, artystka i popularyzatorka koronek czółenkowych - frywolitek otrzymała Nagrodę Oskara Kolberga. Prestiżowe wyróżnienie honoruje całokształt działalności i wyróżnia wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury ludowej.Artystka odebrała nagrodę z rąk ministra kultury Bogdana Zdrojewskiego na Zamku Królewskim w Warszawie.

"Optymalizacja" obwodnicy

7 października poznański oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ogłosił I etap przetargu na budowę obwodnicy Jarocina na drodze krajowej S11.
Termin składania ofert upływa 7 listopada. Przetarg będzie przeprowadzony w dwóch etapach. Pierwszy etap to tzw. wstępna kwalifikacja, podczas której wykonawcy składają wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. Po zakończeniu tego etapu GDDKiA zaprosi wybranych wykonawców do składania ofert cenowych (II etap). Podpisanie umowy z wybranym wykonawcą planowane jest na połowę przyszłego roku. Zakończenie budowy i oddanie drogi do ruchu ma nastąpić do końca roku 2016.

09 października 2013

Mobilne Punkty Informacyjne wróciły

Po przerwie wakacyjnej Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Jarocinie kontynuuje cykliczne dyżury w ramach Mobilnych Punktów Informacyjnych, które organizuje w siedzibach gmin wchodzących w skład Powiatu Jarocińskiego: w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca w Urzędzie Gminy Kotlin, w każdy pierwszy wtorek miesiąca w Urzędzie Miasta i Gminy Żerków i w każdy pierwszą środę miesiąca w Urzędzie Gminy w Jaraczewie.

08 października 2013

Uwaga na ćwiczenia taktyczno-bojowe

Jutro od godz. 11.30 rozpoczną się ćwiczenia taktyczno – bojowe na terenie lasu w Tarcach. Celem ćwiczeń będzie zgrywanie współpracy oraz sprawdzenie możliwości organizowania i podejmowania działań ratowniczych przez powiatowe i gminne służby zarządzania kryzysowego oraz służby ratownicze i porządkowe we współpracy z Nadleśnictwem Jarocin na wypadek pożaru. W ćwiczeniach wezmą udział wszystkie zastępy OSP z terenu gminy Jarocin oraz struktury zarządzania kryzysowego, Państwowa Straż Pożarna,  Policja, Straż Miejska i Nadleśnictwo Jarocin.

Uwaga na ćwiczenia taktyczno-bojowe

Powiat na targach Agromarsz

„Przyjazna Energia w Domu i Zagrodzie” to temat jesiennych Targów Rolno-Ogrodniczych AGROMARSZ, które w najbliższą niedzielę odbędą się w Marszewie. Na imprezie nie zabraknie stoiska Powiatu Jarocińskiego reprezentowanego przez Zespół Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach.

Święto pieczonego ziemniaka

1 października 2013 r.  w siedzibie Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Jarocinie harcerze z 56 DHW NS „Jagódki” oraz wszyscy uczniowie klas przysposabiających do pracy Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie wraz z opiekunami uczestniczyli w uroczystym ognisku z okazji „Święta pieczonego ziemniaka”. Uczniowie z uwagą wysłuchali gawędy o  ważnych wydarzeniach i postaciach związanych z powstaniem wielkopolskim, którą wygłosił pan Wojciech Koterba, szef Grupy Rekonstrukcyjnej Powstańców Wielkopolskich im. generała Stanisława Taczaka. Nie zabrakło piosenek harcerskich, pieczonych ziemniaków oraz wspólnego, pamiątkowego zdjęcia.

Obwodnica Jarocina w załączniku

Budowę obejścia Jarocina drogą ekspresową S11 zakłada najnowszy projekt przygotowany przez Ministerstwo Transportu. Cieszymy się z tego, że nasze liczne apele zyskały poparcie rządu. Planowana inwestycja z pewnością udrożni ruch w centrum Jarocina, jednak dla mieszkańców Witaszyc, Wyszek i Kotlina problem pozostanie nierozwiązany nadal, bo te miejscowości zostały niestety pominięte - uważa starosta  Mikołaj Szymczak. Teraz musimy wspólnie walczyć o to, by inwestycja zrealizowana została na całej długości, bo dopiero wtedy możemy mówić o sukcesie i rozwiązaniu problemu zakorkowanego Jarocina na S11 – apeluje starosta.

03 października 2013

Akcja zwalczania wścieklizny u lisów

Wielkopolski Lekarz Weterynarii informuje, że rozpoczęła się jesienna akcja wykładania z samolotów innunoprzynęt do zwalczania wścieklizny u lisów wolno żyjących na terenie województwa wielkopolskiego.

03 października 2013