Szkolenie eWIELKOPOLSKA 2015

Zapraszamy na szkolenie
eWIELKOPOLSKA2015.
Działania samorządów lokalnych Wielkopolski na rzecz skutecznego świadczenia usług e-administracji oraz zapewnienia mieszkańcom dostępu do Internetu

Data: 2010-10-20
Miejsce: Starostwie Powiatowym w Jarocinie, al. Niepodległości 10-12

Patronat nad szkoleniem objął  Starosta Jarociński Stanisław Martuzalski

27 września 2010

Budżet 2011

Zarząd Powiatu Jarocińskiego przystępuje do prac związanych z opracowaniem budżetu powiatu jarocińskiego na rok 2011. Warto wiedzieć, że wszyscy mieszkańcy mogą mieć wpływ na tworzenie tego najważniejszego w samorządzie planu finansowego. Do 30 września zarówno radni, jak i mieszkańcy powiatu mogą zgłaszać swoje wnioski do budżetu. Wypełnione formularze należy składać w Biurze Obsługi Klienta Starostwa Powiatowego w Jarocinie.

Pobierz wniosek

21 września 2010

Wielkie Centrum w Małej Lubini

Dzięki zaangażowaniu mieszkańców, rady sołeckiej, członkiń Koła Gospodyń Wiejskich oraz władz gminy Żerków udało się pozyskać dodatkowe środki, które pomogły odnowić i doposażyć Wiejskie Centrum Kultury w Lubini Małej. Symboliczną wstęgę, otwierając obiekt, wspólnie przecięli Starosta Jarociński Stanisław Martuzalski i burmistrz Żerkowa Jacek Jędraszczyk.

21 września 2010

Uwaga!

Dzień Porad psychologicznych, pedagogicznych, logopedycznych oraz rehabilitacyjnych

Już po raz drugi Zespół Szkół Specjalnych w Jarocinie organizuje bezpłatne konsultacje dla rodziców zaniepokojonych  rozwojem lub zachowaniem  swojego dziecka. Zapraszamy dnia 2 października 2010 w godzinach 9.00 – 13.00 do siedziby Zespołu Szkół w Jarocinie przy ul. Szubianki 21. Na dzieci i rodziców tego dnia czekać będą:
•    Specjaliści z zakresu wczesnego wspomagania – porady dla rodziców dzieci od urodzenia do 6 roku życia
•    Logopeda i neurologopedia – trudności w mowie i wymowie
•    Specjaliści z zakresu korekcji wad postawy – niepokojąca postawa ciała, wady postawy
•    Pedagog, psycholog  - zaburzenia zachowania
Dodatkowo w październiku w ZSS w Jarocinie rozpocznie się cykl zajęć dla dzieci w wieku od 0 do 6 roku życia wraz z rodzicami. Zainteresowanych rodziców prosimy o kontakt telefoniczny (62 747 21 53) w celu uzgodnienia dokładnej godziny konsultacji.

IM WCZEŚNIEJ ROZPOZNANY PROBLEM, TYM WIĘKSZA SZANSA NA JEGO ROZWIĄZANIE!

Rocznica i Dzień Sybiraka

17. września 1939 roku Armia Czerwona wkroczyła na ziemie Rzeczpospolitej. W tym dniu w Polsce obchodzony jest Dzień Sybiraka. Dla uczczenia tragicznych wydarzeń i pamięci tych, którzy w nich uczestniczyli co roku przedstawiciele organizacji kombatanckich, jarocińskiego Związku Sybiraków, uczniowie oraz włodarze samorządowi składają kwiaty pod Krzyżem Martyrologii w Jarocinie. Symboliczną wiązankę złożyli między innymi starosta Stanisław Martuzalski i wicestarosta Przemysław Musielak.

8 tysięcy Dziecięcych Uśmiechów

Dzięki staraniom Stowarzyszenia „Tacy Sami”, wspieranego przez kadrę i dyrekcję Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie, udało się pozyskać dotację na finansowanie projektu „Wyprawka szkolna”. Z programu grantowego Banku Dziecięcych Uśmiechów BZ WBK na konto placówki przekazano 8 tysięcy 400 złotych.

Echo Jedynki najlepsze

Szkolna e-gazeta redagowana przez uczestników warsztatów dziennikarskich w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie, zdobyła I nagrodę w konkursie  organizowanym przez Fundację Nowe Media.

17 września 2010

Sukces godny Napoleona!

Pierwszy w Polsce Szlak Napoleoński powstanie na terenie sześciu wielkopolskich powiatów, w tym na ziemiach Powiatu Jarocińskiego. 1 milion 224 tysiące złotych to dofinansowanie, które udało się uzyskać na realizację przedsięwzięcia pod nazwą „Z Napoleonem do Wielkopolski". Projekt w 85% sfinansowany zostanie ze środków pochodzących z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

16 września 2010

Przedsiębiorcze święto plonów

Tradycyjnie Przedsiębiorstwo Rolne Rusko Sp. z o.o. zarówno dla swoich pracowników, jak i mieszkańców Ruska i okolic zorganizowało dożynkowe święto. Odbyło się ono w minioną sobotę na terenie zakładu. Zgromadzonych, wśród których nie zabrakło Starosty Jarocińskiego Stanisława Martuzalskiego, przywitał prezes PRR Paweł Strzyżewski. Tradycyjny bochen chleba od starostów dożynek - Krystyny Nowak i Wacława Majchrzaka, przyjął Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Leszek Wojtasiak.

16 września 2010

Europa w centrum Jarocina

Jarociński rynek w minioną sobotę stał się centrum Europy. Angielski Big Ben, słowackie góry, hiszpańscy torreadorzy i tancerki, oraz roześmiani Grecy zajechali na jarocińską starówkę unijnym pociągiem, w którego maszynistę wcielił się starosta Stanisław Martuzalski. Szczególny skład pojawił się w Jarocinie w ramach II Pikniku Europejskiego i Miasteczka Pełnego Gwiazd.

15 września 2010

Obronne szkolenie

Pracownicy ds. obronnych starostw oraz urzędów miast i gmin z terenu powiatów jarocińskiego, średzkiego, śremskiego, pleszewskiego i wrzesińskiego wzięli udział w dwudniowym szkoleniu zorganizowanym przez  Wydział Organizacyjny i Bezpieczeństwa Starostwa Powiatowego w Jarocinie.

15 września 2010

Przedsiębiorcza współpraca

Jak dbać o wizerunek swojej firmy, jakie są możliwości pozyskiwania dodatkowych funduszy na jej rozwój oraz o tym, czy warto posiadać systemy jakości, przedsiębiorcy mogli się dowiedzieć i porozmawiać w trakcie Forum Gospodarczego Powiatu Jarocińskiego. Tematykę spotkania zdominowała jednak współpraca zarówno pomiędzy samymi przedsiębiorcami, jak i ich kontakt z samorządami. - Współpraca z przedsiębiorcami dla nas, samorządowców Powiatu Jarocińskiego, jest priorytetem. Wiemy, że jeśli Wy poszerzacie swoją działalność, jeśli się rozwijacie, jednocześnie podnosi się ranga i możliwości gospodarcze całego regionu. – mówił do uczestników forum starosta, Stanisław Martuzalski.

13 września 2010