Dodatkowe 50 tys. zł na sprzęt edukacyjny

Kolejne ponad 50 tys. zł jest w zasięgu ręki samorządowców z powiatu jarocińskiego. Ich wniosek o dofinansowanie projektu pn. „Zakup specjalistycznego wyposażenia na potrzeby kształcenia ustawicznego w Zespole Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach” znalazł się na wysokim drugim miejscu na liście rankingowej projektów złożonych do WRPO.

11 maja 2010

Uporządkowali Mauzoleum

Nauczyciele i młodzież Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach wyszli z inicjatywą uporządkowania bardzo zaniedbanego Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich na cmentarzu w Jarocinie. Po uzyskaniu zgody Urzędu Miejskiego, 4 maja 2010r. uczniowie technikum architektury usunęli wyrzucone tam śmieci i zniszczoną roślinność, umyli płyty oraz przycięli gałęzie utrudniające dostęp do Mauzoleum. W czasie uroczystych obchodów Dnia Zwycięstwa  -7 maja młodzież z ZSP-B w Tarcach wraz z harcerzami zaciągnęła warty i zapaliła znicze.

65. rocznica zakończenia wojny

7 maja delegacje samorządowców powiatu jarocińskiego oraz organizacji kombatanckich i szkół uczciły 65. rocznicę zakończenia II wojny światowej. Delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem Bohaterskich Synów Ziemi Jarocińskiej w Parku Zwycięstwa oraz w Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich na jarocińskim cmentarzu.

Z Napoleonem do Wielkopolski

Sześć wielkopolskich powiatów zamierza realizować projekt, którego celem będzie wykreowanie nowego produktu turystycznego – Szlaku Napoleońskiego. By ambitne zamierzenie się ziściło samorządy zawiązały partnerstwo i starają się o pozyskanie dofinansowania z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Liderem projektu zatytułowanego „Z Napoleonem do Wielkopolski" jest powiat jarociński.

Objazdy na drodze z Wilkowyi do Żerkowa

Zarząd Dróg Powiatowych w Jarocinie informuje, że w związku z realizowaną „Przebudową drogi powiatowej Jarocin – Żerków – Śmiełów – Ruda Komorska” wystąpią czasowe wyłączenia z ruchu niektórych odcinków drogi Jarocin - Żerków:

- w dniu 6 maja 2010 roku w godz. od 7.00 do 19.00 - odcinek od skrzyżowania z drogą w kierunku Lisewa do Żerkowa (objazd przez Lisew, Ludwinów)

- w dniach od 7 – 14 maja 2010 roku w godz. od 7.00 do 19.00 - odcinek od Wilkowyi do skrzyżowania w kierunku Lisewa (objazd przez Łuszczanów, Lisew).

Za wszelkie utrudnienia w ruchu w czasie prowadzonej przebudowy drogi serdecznie przepraszamy!

05 maja 2010

Dotacja na salę w Tarcach

Powiat jarociński pozyskał 70 tys. zł na dokończenie modernizacji sali gimnastycznej przy Zespole Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach. Dofinansowanie pochodzić będzie budżetu województwa wielkopolskiego. Całkowity koszt ostatniego etapu modernizacji, zaplanowanej do realizacji na drugą połowę tego roku, wyniesie ok. 200 tys. zł. Do tej kwoty doliczyć trzeba blisko 370 tys. zł, które samorząd powiatu zainwestował w obiekt w ciągu ostatnich trzech lat.

04 maja 2010

Awansowali do finału wielkopolskiego

Uczniowie Technikum Agrobiznesu w Tarcach: Piotr Kaźmierczak, Piotr Mieloszyk oraz Mateusz Paluszkiewicz awansowali do Finału Wielkopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Rywalizacja odbędzie się w maju w Kaliszu.

04 maja 2010

Absolutorium jednogłośnie

Radni powiatu jarocińskiego udzielili absolutorium zarządowi powiatu. Dobre zarządzanie finansami pozwoliło wykonać w 2009 roku inwestycje za ok. 9 mln zł. Połowa tych środków zainwestowana została w drogi. Ubiegły rok był rekordowy pod względem nakładów na remonty i inwestycje w oświacie. Przebudowano m.in. obiekty sportowe przy ZSO w Jarocinie i wybudowano nowy kompleks boisk przy ZSP nr 2 w Jarocinie. Znacznie podniósł się także standard usług medycznych realizowanych w jarocińskim szpitalu. Udało się bowiem pozyskać dotację unijną na wyposażenie bloku operacyjnego i centralnej sterylizatorni. Te i wiele innych przedsięwzięć podczas wczorajszej sesji powiatowej przedstawił radnym w prezentacji multimedialnej starosta Stanisław Martuzalski.

Zmarł były sekretarz powiatu

27 kwietnia zmarł Andrzej Świderski – emerytowany pracownik Starostwa Powiatowego w Jarocinie, sekretarz powiatu w latach 2004-2006, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa w latach 1999 – 2004. Miał 63 lata. Pogrzeb Śp. Andrzeja Świderskiego odbędzie się na jarocińskim cmentarzu w piątek – 30 kwietnia 2010 roku o godz. 13.00.

"Schetynówka" z Klęki do Żerkowa

Już w czerwcu rozpocznie się realizacja II etapu przebudowy drogi powiatowej Klęka – Żerków. Inwestycja realizowana będzie w ramach „Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008 – 2011”.

Wielkopolski Turniej w Aerobiku Grupowym

W czwartek 22 kwietnia 2010r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie odbył się X Wielkopolski Turniej w Aerobiku Grupowym. W zawodach wzięło udział 11 drużyn ze szkół ponadgimnazjalnych z: Kępna, Pleszewa, Kalisza, Koźmina Wlkp., Ostrowa Wlkp., Turka, Środy Wlkp., Puszczykowa i Jarocina, w sumie ok. 120 zawodników.

Dąb Czesława Masznera

Dąb pamięci poświęcony zamordowanemu w Katyniu Czesławowi Masznerowi zasadzony został na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształacących w Jarocinie. Symbolicznego zasadzenia dębu dokonali starosta jarociński Stanisław Martuzalski oraz dyrektor ZSO w Jarocinie Dorota Andrzejewska.

28 kwietnia 2010