Mozart i Charpentier w Jarocinie

kościół o.o. Franciszkanów

15 listopada 2007

Dziś obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Cukrzycą

Światowy Dzień Walki z Cukrzycą jest momentem, który przypomina nam o problemie, jakim jest walka z jedną z największych chorób cywilizacyjnych naszych czasów. Szacunkowe dane przedstawiane przez Światową Organizację Zdrowia, a mówiące o tym, że do 2025 roku na cukrzycę cierpieć będzie ponad ćwierć miliarda osób są zatrważające. Już teraz w naszym kraju choruje około dwóch milionów osób, ale tylko u połowy z nich zdiagnozowano schorzenie i podjęto leczenie.

14 listopada 2007

Proboszcz z Brzóstkowa uhonorowany

Ksiądz Kanonik Kazimierz Walczak – proboszcz parafii p.w. św. Jana Chrzciciela w Brzóstkowie znalazł się w gronie ośmiu osób wyróżnionych przez władze powiatu jarocińskiego z okazji jubileuszu utworzenia powiatu. Starosta Stanisław Martuzalski wraz z przewodniczącym rady Zygmuntem Meisnerowskim i członkiem zarządu Zbigniewem Kuzdżałem przekazali księdzu Kazimierzowi statuetkę będącą wyrazem podziękowania za troskę o zachowanie dziedzictwa architektury sakralnej powiatu jarocińskiego.

14 listopada 2007

Święty Marcin z rogalami i Marylą

Co roku w Jarocinie obchody Święta Niepodległości zbiegają się z uroczystościami z okazji imienin opiekuna miasta – św. Marcina. Pojawiają się rogale i patron wjeżdżający do serca grodu na białym koniu. Także tym razem nie zabrakło tradycyjnych elementów listopadowych uroczystości, wzbogaconych jednak atrakcjami związanymi z obchodami jubileuszu 750-lecia Jarocina. I choć listopad nie jest miesiącem sprzyjającym organizowaniu plenerowych imprez, organizatorzy stanęli na wysokości zadania.

12 listopada 2007

STOWARZYSZENIA POWIATU JAROCIŃSKIEGO!!!

W związku z przystąpieniem przez Powiat do opracowania „ Kalendarza imprez sportowych i kulturalnych na rok 2008 ” prosimy  o przekazanie w nieprzekraczalnym terminie do 10 grudnia br. informacji o planowanych przedsięwzięciach na rok 2008.

09 listopada 2007

Poradnia zmienia siedzibę

Trwają prace związane z przeprowadzką Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Jarocinie z dotychczasowej siedziby mieszczącej się przy ul. Kościuszki do budynku na ul. Szubianki, gdzie mieszczą się już inne placówki świadczące pomoc rodzinie i osobom niepełnosprawnym. Najgorętszy okres uwarunkowany przenosinami przypadnie na dni 19-23 listopada 2007 roku. Wówczas placówka będzie nieczynna.
    Za utrudnienia powstałe z tego tytułu przepraszamy i zapraszamy do nowej siedziby Poradni na ul. Szubianki 21 od poniedziałku 26 listopada.

Społeczna Kampania Przeciwko Meningokokom

Starostwo wspiera kolejną akcję prozdrowotną

Słowo sepsa ciągle wywołuje dreszcz emocji, ludzie nie wiedzą jakie objawy są charakterystyczne dla tej choroby, co zrobić, gdy dojdzie do zarażenia meningokokami oraz w jaki sposób zminimalizować ryzyko zachorowania. Niekiedy także lekarze mają problemy z postawieniem trafnej diagnozy. W początkowym stadium objawy sepsy przypominają przeziębienie. Szybkie rozpoznanie choroby ma niebagatelne znaczenie, 50 procent zgonów spowodowanych przez sepsę ma miejsce w ciągu pierwszej doby od momentu pojawienia się objawów choroby.

Żegnaj azbeście

Starostwo Powiatowe w Jarocinie przystąpiło do opracowania „Programu usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest dla powiatu jarocińskiego”.  Dokument, który jest konsekwencją założeń programu krajowego, powstanie jeszcze w grudniu tego roku.

Różany zakątek

Od tygodnia Jarocin ma swój „różany zakątek”. 750 róż „Jarocin” wyhodowanych specjalnie z okazji jubileuszu 750 – lecia Jarocina upiększa skwer przy ul. Wojska Polskiego. W uroczyste sadzenie kwiatów zaangażowało się wiele znanych osób, wśród których byli również samorządowcy powiatowi. Starosta Stanisław Martuzalski oraz Wiceprzewodniczący Rady Powiatu – Mikołaj Szymczak dobrze wypełnili powierzone zadanie i sprawdzili się w roli …ogrodników.

Informacje ogólne

Otwarty konkurs na wykonanie zadań państwowych realizowanych w ramach projektu "KAROL" w 2008r.

Minister Sportu i Turystyki ogłasza otwarty konkurs na wykonanie zadań państwowych realizowanych w ramach projektu „KAROL” w 2008r. Celem projektu jest upowszechnianie sportu i kultury fizycznej oraz promocja zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży oraz w rodzinie ze wsi i małych miast (do 25tys mieszkańców).

06 listopada 2007

Patron zobowiązuje - współpraca zagraniczna Gimnazjum w Witaszycach

Gimnazjum w Witaszycach już od prawie ośmiu lat współpracuje z zagranicznymi szkołami, ponieważ bardzo poważnie podchodzi do misji szkoły, która będąc pod patronatem Zjednoczonej Europy, zakłada współpracę międzynarodową, poznawanie kultury, tradycji, obyczajów innych państw europejskich oraz poznawanie języków obcych. Stąd regularne wyjazdy, wspólne przedsięwzięcia i, co  najważniejsze, przyjaźń.

05 listopada 2007

Sukcesy zespołów folklorystycznych z Ziemi Jarocińskiej

Pierwszy weekend października obfitował w sukcesy zespołów folklorystycznych działających na naszym terenie.

05 listopada 2007