Forum Przedsiebiorstw w Zittau

Starostwo Powiatowe w Jarocinie zaprasza przedsiębiorców z powiatu jarocińskiego do udziału w Forum Przedsiębiorstw, które odbędzie się 30 kwietnia w Zittau (Niemcy). Przedsięwzięcie będzie doskonałą okazją do nawiązania kontaktów z innymi firmami z UE oraz wymiany doświadczeń.

30 marca 2006

Przed "mundialem"

Mistrzostwa Powiatu Jarocińskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Nożnej odbędą się w dniach 5 - 7 kwietnia br. na jarocińskim stadionie. Codzinnie rozegrane zostaną 2 mecze. Początek pierwszego o godz. 10:00. Kibiców zapraszamy.

Uczniowie z Tarc oddali krew

krew_trace2.jpg21 marca br. Szkolne Koło Polskiego Czerwonego Krzyża przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Tarcach oraz pomocy Zarządu Rejonowego PCK w Jarocinie zorganizowały akcję oddawania krwi od uczniów i nauczycieli szkoły.
Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony uczniów, którzy swą postawą udowodnili, że nie jest im obojętne życie i zdrowie osób najbardziej potrzebujących.

29 marca 2006

Konferencje metodyczne dla nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych

Serdecznie zapraszamy nauczycieli do udziału w konferencjach przedmiotowych prowadzonych przez doradców metodycznych Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu. Konferencje organizowane są dla nauczycieli powiatu jarocińskiego.

"Nasza Europa"

24 marca br. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie odbyły się powiatowe eliminacje do VI Wielkopolskiego Konkursu Nasza Europa. Organizatorem Konkursu jest Towarzystwo Samorządowe z Koninia a etap powiatowy przygotowało Starostwo Powiatowe w Jarocinie. Celem konkursu było uzyskanie wzrostu zainteresowania tematyką i problematyką europejską w kręgach młodzieżowych oraz aktywne członkostwo młodzieży w Unii Europejskiej.

nasza_europa.jpg

28 marca 2006

Mistrzostwa powiatu w biegach przełajowych

zerkow_bieg3.jpgSłoneczna pogoda sprzyjała młodym biegaczom w trakcie rozegranych 22 marca br. w Żerkowie Mistrzostw Powiatu Jarocińskiego w Biegach Przełajowych. W zawodach rywalizowały dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Wzorowo zorganizowane zawody przebiegały bardzo sprawnie. Honorowym starterem pierwszego biegu był Starosta Jarociński.

Zwycięzców w poszczególnych kategoraiach biegowych dekorowali Starosta Jarociński Sławomir Wąsiewski oraz Burmistrz Miasta i Gminy Żerków Janusz Jajczyk.

27 marca 2006

Aktywne szkoły powiatu

W minionym roku szkoły ponadgimnazjalne Powiatu Jarocińskiego aktywnie, a co najważniejsze skutecznie, pozyskiwały zewnętrzne środki finansowe. Ogółem w 2005 roku z różnych źródeł szkoły otrzymały blisko 379 tys. zł. Dzięki tym środkom między innymi zakupiono pomoce naukowe, wyposażono pracownie komputerowe, odnowiono obiekty szkolne.

23 marca 2006

Kultura bliska

Fundacja Wspomagania Wsi i Bank Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych ogłaszają konkurs "Kultura bliska".

22 marca 2006

Bezpłatne badania

SPZOZ w Krotoszynie
CENTRUM PROFILAKTYKI MEDYCZNEJ
I PROMOCJI ZDROWIA
ul. Floriańska 10
63-700 Krotoszyn

Zaprasza na bezpłatne (bez skierowania):
- badania mammograficzne kobiet z roczników 1937 - 1956 w poniedziałki, środy i czwartki w godz. od 9.00 do 14.00 oraz wtorki i piątki w godz. od 12.00 do 17.00.

- badania cytologiczne kobiet z roczników 1947 - 1981 w dniach i godzinach pracy poradni
ginekologiczno-położniczych SPZOZ w Krotoszynie.

Prosimy o zabranie ze sobą dowodu osobistego i legitymacji ubezpieczeniowej.

Wszelkie informacje można uzyskać pod nr tel. 062 588 03 89 lub 062 588 04 04 wew. 442.

21 marca 2006

Potrzebna krew

kropelka.jpgZarząd Rejownowy PCK zwraca się z apelem do mieszkańców Pwiatu Jarocińskiego o udział w akcji oddawania krwi. Z Okazji 85 lat działalności młodzieży czerwonokrzyskiej w dniu 31 marca br. (piątek) w godz. od 9:00 do 13:00 w Auli Zespołu Szkół Ogólnoksztacących w Jarocinie (ul. T. Kościuszki 31) odbędzie się akcja oddawania krwi pod hasłem: „Potrzebna krew - Twoja także”.

20 marca 2006

Oferta dla producentów żywności

Stowarzyszenie im. Eugeniusza Kwiatkowskiego zwraca się do producentów artykułów rolno-spożywczych z propozycją promowania polskiej żywności przez udział w X edycji konkursu „POLSKI PRODUCENT ŻYWNOŚCI”.

Eliminacje wojewódzkie do konkursu odbędą się podczas II Wielkopolskiej Gali Producentów Regionalnych i Tradycyjnych w Poznaniu (Międzynarodowe Targi Poznańskie) w dniu 7 kwietnia 2006r. Producenci chcący uczestniczyć w tegorocznej inicjatywie, w Wydziale Edukacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Jarocinie mogą otrzymać kartę zgłoszenia do konkursu „Polski Producent Żywności”, którą po wypełnieniu należy przesłać do Departamentu Rolnictwa i rozwoju Wsi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. Karty zgłoszeń należy przesyłać do końca marca br.

16 marca 2006

Spotkanie Starosty z organizacjami pozarządowymi

15 marca br. Starosta Jarociński Sławomir Wąsiewski spotkał się z przedstawicielami organizacji pozarządowych z terenu powiatu. W trakcie spotkania przedstawiciele zaproszonych stowarzyszeń otrzymali odpowiedzi na oferty złożone w konkursie na realizację zadań publicznych Powiatu Jarocińskiego oraz informacje o wysokości przyznanego przez Zarząd Powiatu w Jarocinie dofinansowania.

rozdanie_dotacji1.jpg

16 marca 2006