Otwarto Jarocińską Spółdzielnię Socjalną

Dziś oficjalnie otwarto Jarocińską Spółdzielnię Socjalną. Dzięki jej powstaniu kilka osób z obszaru zagrożenia wykluczeniem społecznym znalazło tu miejsce pracy, co sprzyja integracji społecznej, jednemu z kluczowych założeń spółdzielni socjalnych.

09 lipca 2014

Nowe możliwości rozwoju kariery bez barier

Spółdzielnia pracy Razem Możemy Więcej rozpoczyna nowy projekt oferując zatrudnienie i możliwość rozwoju zawodowego przede wszystkim osobom niepełnosprawnym, wierząc, że bycie świetnym pracownikiem zależy od charakteru i chęci, a nie od predyspozycji fizycznych.

08 lipca 2014

Dwa medale w Austrii

Niezwykle udany start w turnieju rangi G1 Światowej Federacji Taekwondo Austrian Open 2014 zaliczyły zawodniczki MUKS Białe Tygrysy PWiK Jarocin . Ze srebrnym medalem do Jarocina powróciła juniorka Patrycja Adamkiewicz, natomiast na najniższym stopniu podium stanęła kadetka Zuzanna Kaczmarek.

07 lipca 2014

W Tarcach nie ma wakacji

Egzaminy, spotkania z uczniami klas pierwszych technikum, remonty, pielęgnacja skalniaków to tylko niektóre prace powodujące, że w Zespole Szkół Przyrodniczo – Biznesowych nie ma wakacji.

07 lipca 2014

Rozpoczęły się XVII Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne

Dziś w ratuszu władze samorządowe powiatu i gminy spotkały się z przedstawicielami zespołów biorących udział w tegorocznej edycji festiwalu. Wśród gości byli reprezentanci Rumunii, Macedonii, Hiszpanii i Czech oraz Polski.

04 lipca 2014

Otwarcie Spichlerza Polskiego Rocka

Jarociński zespół Dzieci Jarocina zagra specjalny koncert z okazji otwarcia Spichlerza Polskiego Rocka w Jarocinie 17 lipca. Wystąpią z nimi artyści, którzy sami siebie nazywają także Dziećmi Jarocina: Piotr Banach (Kryterium, Grass, Kumader, Dum Dum, Kolaboranci, Hey, Indios Bravos), Muniek Staszczyk (Opozycja, T. Lov...e Alternative, T.Love), Tomasz Budzyński (Siekiera, Armia, 2 Tm2,3) oraz Sebastian Riedel. Tomasz Budzyński zaprezentuje także projekt specjalny "Stacja Jarocin", na który złożą się piosenki jego zespołów, jak i artystów, których spotkał w Jarocinie dokładnie 30 lat temu, kiedy debiutował z Siekierą.

04 lipca 2014

Folklor w Jarocinie i Potarzycy

4 lipca rozpoczynają się kolejne Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne. W tym roku zobaczymy zespoły z Hiszpanii, Rumunii, Macedonii, Czech i Polski.

30 czerwca 2014

Zarząd z absolutorium

Rada Powiatu Jarocińskiego udzieliła absolutorium Zarządowi Powiatu. Zanim to nastąpiło pozytywną opinię o realizacji powiatowego budżetu wyraziła Regionalna Izba Obrachunkowa. Inne zdanie na temat rozliczenia finansowego samorządu miało 4 członków komisji rewizyjnej, którzy wystosowali do rady wniosek o nieudzielenie zarządowi absolutorium. RIO uznało, że zarzuty komisji nie zostały poparte żadnymi argumentami, a większość powiatowych przedsięwzięć oceniona została przez komisję… pozytywnie, dlatego wniosek o nieudzielenie absolutorium jest nieuzasadniony.

27 czerwca 2014

Nagrody za oszczędzanie

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie znaleźli się w finałowej "10" ogólnopolskiego konkursu "Dziś oszczędzam w SKO, jutro w Banku Spółdzielczym".

Konkurs fotograficzny

Lubisz podróżować? Pasjonuje Cię fotografia? Posiadasz ciekawe zbiory zdjęć z Wielkopolski? Zgłoś się i wygraj atrakcyjne nagrody. Właśnie ruszyła 2. edycja Konkursu Fotograficznego o Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego, której organizatorem jest Zarząd Województwa Wielkopolskiego.

Festyn biegowy w Chrzanie

W najbliższą niedzielę w Chrzanie odbędzie się Festyn Rekreacyjno - Biegowy.

26 czerwca 2014

Starosta wydał pozwolenie na wycinkę drzew w Mieszkowie

Budowa sali gimnastycznej w Mieszkowie, to zdaniem starosty Mikołaja Szymczaka jedna z ważniejszych tegorocznych inwestycji Gminy Jarocin. Niestety rozpoczęcie zadania opóźnia się ze względu na opieszałość burmistrza i podległej mu spółki Jarocin – Sport. 277 dni potrzebował burmistrz na załatwienie formalności związanych z wydaniem decyzji umożliwiającej wycinkę drzew pod budowę sali. Teraz sprawę scedował na starostę, który niezwłocznie po spełnieniu procedur związanych z ochroną środowiska, wydał pozwolenie umożliwiające rozpoczęcie inwestycji.