Wsparcie innowacyjności

Już wkrótce wchodzi w życie nowa ustawa o niektórych formach wspierania działalności innowacyjnej.

13 września 2005

Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego 2005/2006

inauguracja_roku2005_1.jpg

W dniu 9 września br. o godz. 12:00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Jarocinie odbyła się Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego 2005/2006. Wcześniej młodzież oraz nauczyciele wzięli udział w mszy świętej w kościele pw. św. Antoniego Padewskiego w Jarocinie.

12 września 2005

Równać Szanse 2005 - II Regionalny Konkurs Grantowy

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z materiałami dotyczącymi programu dotacyjnego "Równać Szanse 2005 - II Regionalny Konkurs Grantowy" organizowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności i Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.

Zobacz szczegółowe informacje Zobacz szczegółowe informacje (103.85 KB)

Pobierz formularz wniosku Pobierz formularz wniosku (117.19 KB)

09 września 2005

Integracyjne zmagania sportowe

Stowarzyszenie Rodziców i Terapeutów Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Opus" w Jarocinie w dniu 9 września br. zorganizowało "Integracyjne zmagania sportowe".

Impreza skierowana była dla osób niepełnosprawnych, uczestników warsztatów terapii zajęciowej, środowiskowych domów samopomocy i domów pomocy społecznej. Starostwo Powiatowe w Jarocinie doceniając rangę i zasięg imprezy włączyło się w jej organizację fundując nagrody dla najlepszych ośrodków.

09 września 2005

Fundusze Unii Europejskiej w okresie programowania 2007-2013

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości przedstawia publikację dotyczącą nowych zasad zarządzania funduszami strukturalnymi i Funduszem Spójności w latach 2007-2013.

Publikacja "Fundusze Unii Europejskiej w okresie programowania 2007-2013" została przygotowana w oparciu o projekty rozporządzeń oraz inne dokumenty Komisji Europejskiej dotyczące kolejnej perspektywy finansowej i stanowi kompendium informacji na temat zreformowanej polityki spójności Unii Europejskiej.

08 września 2005

SPO "Wzrost konkurencyjności przedsiębiorstw poprzez inwestycje"

Uprzejmie informujemy, że termin listopadowy przyjmowania wniosków do Działania 2.3 Sektorowego Programu Operacyjnego - "Wzrost konkurencyjności przedsiębiorstw poprzez inwestycje" nie zostanie przywrócony. Wznowienie Działania 2.3 będzie wiązać się z ogłoszeniem nowego terminu składania wniosków, który obecnie planowany jest na grudzień br.

02 września 2005

Na numer "112" także z telefonów stacjonarnych

cpr.jpg
Centrum Powiadamiania Ratunkowego
(fot. pochodzi ze strony www.strazjarocin.pl)

Od 1 września w powiecie jarocińskim również z telefonów stacjonarnych wybierając numer "112" można dodzwonić się do Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Do tej pory było to możliwe tylko z telefonów komórkowych. Powiat jarociński jest jednym z niewielu w kraju, gdzie system ten funkcjonuje bez problemu. Dzięki temu można połączyć się z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, czyli z miejscem koordynującym działania Państwowej Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego, Policji oraz innych służb. Przyczynia się to do integracji prowadzonych działań przez służby ratownicze, a co za tym idzie, sprawnego kierowania akcjami na terenie powiatu. Funkcjonowanie CPR umożliwia również odbiór zgłoszeń z telefonów stacjonarnych po wybraniu dotychczasowych numerów alarmowych Straży Pożarnej (998), Pogotowia Ratunkowego (999) i Policji (997).

02 września 2005

Rocznica wybuchu II wojny światowej

1wrzesnia2005_1.jpg

Dziś o godz. 12:00 z okazji rocznicy wybuchu II Wojny Światowej w Parku Zwycięstwa w Jarocinie pod obeliskiem ku czci "Bohaterskich Synów Ziemi Jarocińskiej" delegacja Starostwa Powiatowego ze Sławomirem Wąsiewskim Starostą Jarocińskim na czele złożyła wiązankę kwiatów. W uroczystości wzięły udział delegacje władz samorządowych, lokalnych organizacji kombatanckich oraz szkół z terenu powiatu jarocińskiego.

01 września 2005

Do szkoły już czas...

Jak co roku, pierwszego września we wszystkich szkołach zabrzmiał dzwonek oznajmiający koniec wakacji i rozpoczęcie roku szkolnego. Tak było też w czterech szkołach ponadgimnazjalnych powiatu jarocińskiego. Z okazji rozpoczęcia roku szkolnego Starosta Jarociński Sławomir Wąsiewski przekazał nauczycielom i młodzieży życzenia (tekst poniżej). W wyremontowanych szkołach ponadgimnazjalnych powiatu jarocińskiego naukę rozpocznie przeszło 4 tysiące uczniów.

01 września 2005

Transport drogowy - nowe przepisy dla przewoźników

Za niespełna miesiąc wejdą nowe uregulowania dotyczące przewoźników samochodowych. To już kolejna nowelizacja ustawy o transporcie drogowym, która wywołuje wiele kontrowersji i dyskusji. Tym razem chodzi o kary dla kierowców oraz uregulowania dotyczące firm spedycyjnych.

31 sierpnia 2005

Uczczono rocznicę powstania "Solidarności"

solidarnosc2005_1.jpg

Z okazji 25 rocznicy powstania NSZZ "Solidarność" w dniu 30 sierpnia br. o godz. 12.00 pod pomnikiem "Solidarności" w Jarocinie delegacje lokalnych władz samorządowych oraz organizacji złożyły wiązanki kwiatów. Starostwo Powiatowe w Jarocinie reprezentowali Starosta Jarociński Sławomir Wąsiewski i Członek Zarządu Powiatu Jarocińskiego Paweł Leonhard.

30 sierpnia 2005

Zaproszenie do współpracy

Polsko-Belgijsko-Luksemburska Izba Przemysłowo-Handlowa zwraca się z zapytaniem do firm zajmujących się dystrybucją artykułów dla dzieci i młodzieży (takich jak plecaki szkolne, czapki, rękawiczki i szaliki), które są zainteresowane współpracą w zakresie rozprowadzania w/w artykułów na terenie Polski (produkty produkowane są na licencji Walta Disneya i Warner Bros) o przekazanie swoich danych kontaktowych do Wielkopolskie Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości na adres justyna.urbanowicz@warp.org.pl.

29 sierpnia 2005