Spotkajmy się zdrowi w czystym środowisku

Dodano 07 grudnia 2020, wpis archiwalny Spotkajmy się zdrowi w czystym środowisku

W błyskawicznym tempie wzrasta ilość zużytych jednorazowych rękawiczek i maseczek. Przed pandemią postanowiliśmy usuwać plastik z naszego życia. A dzisiaj nie radzimy sobie ze zużytymi środkami ochrony osobistej. Obecnie przy koszach rozmieszczonych w miejscach publicznych widzimy mnóstwo jednorazowych rękawiczek oraz maseczek. Z nieprzystosowanych pojemników wiatr wywiewa je na pobliskie trawniki i okoliczne parki. Także ptaki poszukujące jedzenia w śmietnikach roznoszą zużyte rękawiczki. Może to prowadzić do zatykania ulicznych kratek ściekowych, a w konsekwencji do podstopień. Pamiętajmy, że na powierzchni rękawiczek i maseczek wirus utrzymuje się do trzech dni.

Kampania "Spotkajmy się zdrowi w czystym środowisku" prowadzona jest przez Fundację Obywatelską „CZAS JASZCZCZURÓW” i współfinansowana przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Powiat Poznański i Koleje Wielkopolskie.