190 tys. zł na park w Górze

Dodano 22 stycznia 2010, wpis archiwalny

Przed tygodniem Zarząd Województwa Wielkopolskiego podjął decyzję o wyborze projektów do dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 - Działanie 3.3 Wsparcie ochrony przyrody. Wśród 10 projektów znalazł się wniosek Powiatu Jarocińskiego na realizację zadania pn. „Rewaloryzacja parku zabytkowego w Górze”. Zgodnie z decyzją zarządu województwa, dofinansowanie wyniesie 193.510,33 zł, przy czym całkowita wartość zadania opiewa na kwotę 276 443,34 zł. Rozpoczęcie prac zaplanowane zostało na II kwartał tego roku, tj. po podpisaniu umowy o dofinansowanie z Zarządem Województwa Wielkopolskiego i przeprowadzeniu procedury przetargowej na wyłonienie wykonawcy robót – informuje Katarzyna Zielińska z wydziału rozwoju w starostwie.