20 lecie UKS Taekwondo Jarocin

Dodano 06 grudnia 2021, wpis archiwalny 20 lecie UKS Taekwondo Jarocin

Uczniowski Klub Sportowy Taekwondo Jarocin w dniu 3 grudnia 2021 roku obchodził XX Lecie istnienia.

Faktyczna rocznica przypadała na październik 2020 roku, jednakże ze względu na sytuację pandemiczną w kraju, uroczystą galę przeniesiono na ten rok.

W obchodach wzięło udział blisko 100 osób, byłych i obecnych członków i przyjaciół klubu, władze miasta z V-ce Burmistrzem Bartosz Walczak, Starosta Lidia Czechak, obecny dyrektor ZSP nr 1 Marek Sobczak i emerytowany dyrektor szkoły Krzysztof Lehman.

Gala z pewnością przejdzie do historii klubu i miasta jako godna i okazale przeprowadzona. W pierwszej części spotkania dyrektor, trener i założyciel klubu Piotr Wesołek przywitał i przedstawił gości, którzy mieli znaczący wpływ na działalność i możliwości organizacyjne klubu. Pierwsze podziękowanie skierował do dyrektora Krzysztofa Lehmana, który w 1999 stworzył możliwości do prowadzenia pierwszych treningów w Jarocinie. Na ręce Burmistrza Bartosza Walczaka złożono podziękowanie za coroczne wspieranie klubu ze środków grantowych. Dzięki przychylności Pani Starosty Lidii Czechak w ubiegłych roku przeprowadziliśmy gruntowany remont sali do taekwondo. Obecnego Dyrektora ZSP 1 Marka Sobczaka nazwano przyjacielem klubu. Wśród wielu innych nagrodzonych i sponsorów specjalną nagrodę otrzymała firma DTA Technik z Bachorzewa jako wieloletni główny sponsor klubu. Przedstawiono multimedialnie działalność klubu w ostatnim 20 Leciu Klubu. Nagrodzono 20 najcenniejszych zawodników klubu. Tu specjalną nagrodę od firmy DTA Technik otrzymała najlepsza zawodniczka klubu Matylda Marcinkowska.

Było to godne i pełne wzruszeń spotkanie po latach rodziny jarocińskiego taekwondo. Ze strony władz miasta jak i klubu płynęło jedno przesłanie, Piotr Wesołek był prekursorem dyscypliny sportowej taekwondo olimpijskie w Jarocinie. W klubie trenowały na przestrzeni lat tysiące osób, nasi zawodnicy w Jarocinie i okolicach zakładają kolejne kluby promujące ten sport. UKS Taekwondo Jarocin to mocny klub sportowy o stabilnej sytuacji organizacyjno-finansowej.

Uroczysta gala zakończyła się pamiątkowymi zdjęciami a sami uczestnicy biesiadowali i bawili się przez długie godziny.