JAROCIN - GNIEZNO, TERAZ POCIĄGIEM

Od 10 czerwca znów można dojechać pociągiem z Jarocina do Gniezna. Przewozy osobowe na tej linii zostały zawieszone w 2012 z powodu bardzo złego stanu technicznego torów na tym odcinku.

11 czerwca 2018

CBA i PROKURATURA OKRĘGOWA

6 czerwca br. funkcjonariusze CENTRALNEGO BIURA ANTYKORUPCYJNEGO zwrócili się osobiście do Starosty Teodora Grobelnego o udostępnienie pełnej dokumentacji dotyczącej wydzierżawienia spółce ZGO Nova pralni przy jarocińskim szpitalu. Wydzierżawienie pralni nastąpiło za poprzedniego prezesa szpitala Marcina Jantasa, a Starostą był wówczas Bartosz Walczak...

07 czerwca 2018

DYŻURY APTEK

Informujemy o zmianie dyżurów aptek w niedziele: 17 czerwca - dyżur pełnić będzie apteka Stylowa 2 przy ul. Wrocławskiej 51, a 24 czerwca - dyżur będzie pełnić apteka w DOZ Kauflandzie ul. Kościuszki 16a.

07 czerwca 2018

BIAŁA NIEDZIELA W JAROCIŃSKIM SZPITALU

Do kolejnej BIAŁEJ NIEDZIELI przygotowuje się jarociński szpital. 10 czerwca br. wszyscy chętni będą mogli bezpłatnie skorzystać z porad specjalistów w zakresie chorób onkologicznych oraz wykonać badania laboratoryjne.

05 czerwca 2018

LGÓW - 10 CZERWCA 2018

W niedzielę 10 czerwca br. o godz. 10.00 w kościele p.w. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Lgowie, odprawiona zostanie msza rocznicowa z ceremoniałem wojskowym za duszę majora Zbigniewa Gorzeńskiego-Ostroroga dowódcy Frontu Południowego Powstania Wielkopolskiego, z okazji przypadającej w tym dniu 92. rocznicy jego śmierci.

05 czerwca 2018

10 CZERWCA RUSZA PKM

10 czerwca ruszy Poznańska Kolej Metropolitalna. Pociągi, w godzinach szczytu, kursować będą co 30 minut, zapewniający pasażerom odpowiedni komfort podróżowania. Podpisano umowy o dofinansowanie pierwszych czterech linii PKM. https://www.youtube.com/watch?v=4rdj_7HdiT0

29 maja 2018

DROGA W MAGNUSZEWICACH

"Witam Państwa w imieniu swoim i Zarządu Powiatu na dzisiejszej uroczystości otwarcia wyremontowanej drogi powiatowej w Magnuszewicach" - mówił m.in. Starosta Teodor Grobelny, zwracając się do zebranych gości podczas oddawania do użytku wyremontowanej drogi.

29 maja 2018

POMNIK ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH ODSŁONIĘTY

W miejscu, gdzie 24 maja 1946 roku funkcjonariusze komunistycznego Urzędu Bezpieczeństwa dokonali mordu na ppor. Józefie Rosadzie i kpr. Stanisławie Pawlaku został odsłonięty pomnik upamiętniający tych zamordowanych kilkadziesiąt lat temu Żołnierzy Wyklętych.Inicjatorami budowy monumentu są: Stowarzyszenie „Pamięć”, a projekt wsparło Starostwo Powiatowe w Jarocinie i Rada Powiatu Jarocińskiego. Patronat honorowy nad tym przedsięwzięciem objęli: Wicestarosta Mirosław Drzazga i Przewodniczący Rady Powiatu Jarocińskiego - Jan Szczerbań.

25 maja 2018

PEŁNA KOMENDA

"Służba w Straży Pożarnej wymaga odpowiedzialności, ciągłej gotowości do poświęceń oraz chęci niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Przyjmując na siebie te obowiązki wykazujecie się Druhowie Strażacy odwagą, opartą o najwyższy profesjonalizm zaangażowanie - za co należą się Wam szczególne podziękowania i szacunek". - składał gratulacje strażakom Starosta TEODOR GROBELNY, który był jednym z gości dzisiaj (17 maja br.) w Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie z okazji Powiatowego Dnia Strażaka.

17 maja 2018

XXVI Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK

Resuscytacja krążeniowo-oddechowa u osoby porażonej prądem i tonącego dziecka, udzielanie pierwszej pomocy przy amputacji ręki, poparzeniu grillem, w wypadku - to tylko niektóre zadania, z jakimi musieli się zmierzyć uczniowie LO w Jarocinie w czasie eliminacji okręgowych XXVI Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK.

17 maja 2018

DROGA W PRZEBUDOWIE

Kolejną realizowaną inwestycją przez Powiat Jarociński jest przebudowa drogi o długości prawie 4 km z Goliny do Zakrzewa

16 maja 2018

SPOTKANIE W STAROSTWIE ws DROGI S-11

Dzisiaj 15 maja o godz. 9:00 w Starostwie Powiatowym w Jarocinie odbyło się spotkanie zorganizowane wspólnie z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad. Tematem spotkania była koncepcja dalszej budowy drogi S-11.

15 maja 2018