Młodzież z Tarc na poznańskiej Gardenii

Grupa uczniów technikum architektury krajobrazu poszerzała swą wiedzę podczas X Międzynarodowych Targów Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA i Targów Produktów Świątecznych i Okazjonalnych SPECIAL DAYS w Poznaniu.

W "Dwójce" wyremontowano sanitariaty

W budynku szkolnym Zespołu Szkół Ponadgimnzjalnych nr 2 w Jarocinie wyremontowano sanitariaty. Prace kosztowały blisko 36 tys. zł.

Ekolodzy z EkoPaki

To, co potocznie nazywamy plastikiem, w rzeczywistości jest grupą rozmaitych tworzyw sztucznych. Dzięki programowi EkoPaka realizowanemu w jarocińskiej bibliotece publicznej, najmłodsi ekolodzy odkryli jak powstają tworzywa, jakie opakowania są z nich produkowane, gdzie wyrzucać odpady z tworzyw sztucznych oraz jak poddać je recyklingowi.

Koncert 2 TM 2,3 w Jarocinie

Wyjątkowy, akustyczny koncert zespołu 2 TM 2,3 z okazji 1050. lecia Chrztu Polski odbędzie się w Jarocinie. Przedsięwzięcie zaplanowano na 13 marca - godz.18.00 w Kościele św. Jerzego. Podczas koncertu będzie można zakupić cegiełki w cenie 10 zł na konserwację i adaptację na cele kulturalne ruin kościoła św. Ducha.

Informacje ogólne

Żołnierze wyklęci wychodzą z niepamięci

Krakowski raper Tadek dał niecodzienną lekcję historii jarocińskiej młodzieży. Trzy dni trwały koncerty adresowane do młodzieży, a przybliżające historię żołnierzy wyklętych.

HIT dla jarocińskiej Mleczarni

Kryształowym HITem 2015 została uhonorowana Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Jarocinie. Kapituła konkursu, w której zasiadał m.in. sekretarz powiatu Ireneusz Lamprecht, szczególnie doceniła walory smakowe produkowanej w Jarocinie maślanki.

Informacje ogólne

Nowe zdjęcia na prawa jazdy!

W dniu 25 lutego 2016r., opublikowane zostało Rozporządzenie Ministra Infrastruktury i Budownictwa, w którym określono warunki jakim ma odpowiadać zdjęcie umieszczone na prawach jazdy.

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

Marcowe Punkty Informacyjne

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Jarocinie zaprasza wszystkich zainteresowanych pozyskaniem wsparcia ze środków Unii Europejskiej na bezpłatne konsultacje.

Pamięci żołnierzy wyklętych

Wyjątkowy koncert zorganizowany w hołdzie „Żołnierzom Wyklętym” odbył się w kościele Franciszkanów w Jarocinie. Przed publicznością wystąpili znany polski aktor Jerzy Zelnik oraz bardowie: Leszek Czajkowski i Paweł Piekarczyk.

23 lutego 2016
Informacje ogólne

Hunter, D.O.A. oraz Ga-Ga/Zielone Żabki kolejnymi wykonawcami Jarocin Festiwal 2016!

Kanadyjska gwiazda hardcore punka D.O.A., jarocińska legenda Ga-Ga/Zielone Żabki oraz thrash/heavy metalowa formacja Hunter to kolejne gwiazdy Jarocin Festiwal 2016! Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 7 – 9 lipca. Wydarzenie po raz kolejny zorganizuje agencja Prestige MJM we współpracy ze Spichlerzem Polskiego Rocka.

23 lutego 2016

Nie ma niebezpieczeństwa epidemii

Na terenie naszego powiatu nie ma niebezpieczeństwa epidemii - zapewnili dziś członkowie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Jarocinie. Przedstawiciele najważniejszych służb, straży oraz jednostek w Powiecie Jarocińskim odnieśli się do przypadku wirusa świńskiej grypy, który wykryto u pacjenta zmarłego w sobotę w jarocińskim szpitalu.

22 lutego 2016

Zmarł pacjent z podejrzeniem A/H1N1

W dniu dzisiejszym, 20 lutego 2016 roku, w godzinach nocnych w Szpitalu Powiatowym w Jarocinie zmarł 59 letni mieszkaniec Nowego Miasta nad Wartą (powiat średzki). W organizmie mężczyzny wykryto obecność wirusa A/H1N1, który wywołuje chorobę świńskiej grypy.

20 lutego 2016