Uczniowie Rzemiosła dla Środowiska

Agnieszka Kujawa - uczennica Zespołu Szkół Ponagimnazjalnych nr 2 w Jarocinie zajęła III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plakatowym „UCZNIOWIE RZEMIOSŁA DLA ŚRODOWISKA”, zorganizowanym przez Związek Rzemiosła Polskiego.

06 lipca 2015

Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne za nami

Wczorajszy koncert finałowy w Jarocinie zakończył XVIII Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne.

06 lipca 2015

Plac budowy przekazany

Realizacja kolejnej powiatowej inwestycji już niedługo ułatwi życie kierowcom i przechodniom. Plac budowy został przekazany wykonawcy zadania Przedsiębiorstwu Robót Drogowych z Kalisza.

Przed nami upalne dni

Przed nami kilka dni upałów. Jak zapowiada Biuro Prognoz Meteorologicznych w Poznaniu, gorąco będzie do 8 lipca.

Profilaktyczne badania nowotworowe

Informujemy, iż mieszkańcy powiatu jarocińskiego mogą skorzystać z bezpłatnych badań realizowanych w ramach programu profilaktyki nowotworów głowy i szyi, które finansowane są przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Folklorystyczne powitanie

Przedstawiciele zespołów folklorystycznych, m.in. ze Słowenii, Czech i Polski spotkali się dziś z władzami powiatu i gminy Jarocin inaugurując XVIII Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne.

Wystawa Sztuki Ludowej już w niedzielę

Wystawa Sztuki Ludowej jest nieodłącznym elementem Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych. Twórcy pod szyldem Powiatu Jarocińskiego zaprezentują swe piękne wyroby rękodzielnicze w najbliższą niedzielę od godz. 17.00 na terenie Jarocin Sport.

02 lipca 2015

Znamy wyniki matur w naszych szkołach

461 maturzystów ze szkół prowadzonych przez Powiat Jarociński może cieszyć się pozytywnym wynikiem na tegorocznej maturze. Zdawalność w naszych szkołach kształtuje się na poziomie 80,03 %. To wynik lepszy niż średnia krajowa (74%) i lepszy niż średnia w Wielkopolsce (72%). Gratulujemy!!!

02 lipca 2015

Aktywna środa

Kolejna "Środa z funduszami" przyciągnęła do jarocińskiego starostwa przedstawicieli organizacji pozarządowych działających w obszarze aktywizacji społecznej i zawodowej.

01 lipca 2015

Zawodowcy w jarocińskim technikum

„Czas zawodowców – wielkopolskie kształcenie zawodowe” to projekt systemowy realizowany w ramach Priorytetu IX Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Jego liderem jest Samorząd Województwa Wielkopolskiego, a partnerem Politechnika Poznańska. W realizację zadań projektowych aktywnie włączył się Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie.

01 lipca 2015

Apteczki WOŚP dla ZSS w Jarocinie

Dzieci z Zespołu Szkól Specjalnych w Jarocinie znalazły się w gronie najaktywniejszych uczestników Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować” Fundacji WOŚP.

30 czerwca 2015
Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

Na ścieżce po europejskie pieniądze

W ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 (WRPO 2014+) do wykorzystania jest łącznie prawie 2,5 miliarda euro i warto po te pieniądze sięgnąć! Kto może to zrobić i jakie w tym celu podjąć kroki, dowiesz się z poradnika WRPO 2014+ w praktyce.

29 czerwca 2015