Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim w Żerkowie!

Maja Włoszczowska będzie bronić tytułu! W czwartek 17 lipca ruszają Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim. Po raz drugi z rzędu najlepsi kolarze górscy na czele z Mają Włoszczowską rywalizować będą w województwie wielkopolskim. Impreza, której gospodarzami są miasta Środa Wielkopolska oraz Żerków potrwa do niedzieli 20 lipca.

11 lipca 2014

Otwarto Jarocińską Spółdzielnię Socjalną

Dziś oficjalnie otwarto Jarocińską Spółdzielnię Socjalną. Dzięki jej powstaniu kilka osób z obszaru zagrożenia wykluczeniem społecznym znalazło tu miejsce pracy, co sprzyja integracji społecznej, jednemu z kluczowych założeń spółdzielni socjalnych.

09 lipca 2014

Nowe możliwości rozwoju kariery bez barier

Spółdzielnia pracy Razem Możemy Więcej rozpoczyna nowy projekt oferując zatrudnienie i możliwość rozwoju zawodowego przede wszystkim osobom niepełnosprawnym, wierząc, że bycie świetnym pracownikiem zależy od charakteru i chęci, a nie od predyspozycji fizycznych.

08 lipca 2014

Dwa medale w Austrii

Niezwykle udany start w turnieju rangi G1 Światowej Federacji Taekwondo Austrian Open 2014 zaliczyły zawodniczki MUKS Białe Tygrysy PWiK Jarocin . Ze srebrnym medalem do Jarocina powróciła juniorka Patrycja Adamkiewicz, natomiast na najniższym stopniu podium stanęła kadetka Zuzanna Kaczmarek.

07 lipca 2014

W Tarcach nie ma wakacji

Egzaminy, spotkania z uczniami klas pierwszych technikum, remonty, pielęgnacja skalniaków to tylko niektóre prace powodujące, że w Zespole Szkół Przyrodniczo – Biznesowych nie ma wakacji.

07 lipca 2014

Otwarcie Spichlerza Polskiego Rocka

Jarociński zespół Dzieci Jarocina zagra specjalny koncert z okazji otwarcia Spichlerza Polskiego Rocka w Jarocinie 17 lipca. Wystąpią z nimi artyści, którzy sami siebie nazywają także Dziećmi Jarocina: Piotr Banach (Kryterium, Grass, Kumader, Dum Dum, Kolaboranci, Hey, Indios Bravos), Muniek Staszczyk (Opozycja, T. Lov...e Alternative, T.Love), Tomasz Budzyński (Siekiera, Armia, 2 Tm2,3) oraz Sebastian Riedel. Tomasz Budzyński zaprezentuje także projekt specjalny "Stacja Jarocin", na który złożą się piosenki jego zespołów, jak i artystów, których spotkał w Jarocinie dokładnie 30 lat temu, kiedy debiutował z Siekierą.

04 lipca 2014

Rozpoczęły się XVII Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne

Dziś w ratuszu władze samorządowe powiatu i gminy spotkały się z przedstawicielami zespołów biorących udział w tegorocznej edycji festiwalu. Wśród gości byli reprezentanci Rumunii, Macedonii, Hiszpanii i Czech oraz Polski.

04 lipca 2014

Folklor w Jarocinie i Potarzycy

4 lipca rozpoczynają się kolejne Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne. W tym roku zobaczymy zespoły z Hiszpanii, Rumunii, Macedonii, Czech i Polski.

30 czerwca 2014

Zarząd z absolutorium

Rada Powiatu Jarocińskiego udzieliła absolutorium Zarządowi Powiatu. Zanim to nastąpiło pozytywną opinię o realizacji powiatowego budżetu wyraziła Regionalna Izba Obrachunkowa. Inne zdanie na temat rozliczenia finansowego samorządu miało 4 członków komisji rewizyjnej, którzy wystosowali do rady wniosek o nieudzielenie zarządowi absolutorium. RIO uznało, że zarzuty komisji nie zostały poparte żadnymi argumentami, a większość powiatowych przedsięwzięć oceniona została przez komisję… pozytywnie, dlatego wniosek o nieudzielenie absolutorium jest nieuzasadniony.

27 czerwca 2014

Starosta wydał pozwolenie na wycinkę drzew w Mieszkowie

Budowa sali gimnastycznej w Mieszkowie, to zdaniem starosty Mikołaja Szymczaka jedna z ważniejszych tegorocznych inwestycji Gminy Jarocin. Niestety rozpoczęcie zadania opóźnia się ze względu na opieszałość burmistrza i podległej mu spółki Jarocin – Sport. 277 dni potrzebował burmistrz na załatwienie formalności związanych z wydaniem decyzji umożliwiającej wycinkę drzew pod budowę sali. Teraz sprawę scedował na starostę, który niezwłocznie po spełnieniu procedur związanych z ochroną środowiska, wydał pozwolenie umożliwiające rozpoczęcie inwestycji.

Nagrody za oszczędzanie

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie znaleźli się w finałowej "10" ogólnopolskiego konkursu "Dziś oszczędzam w SKO, jutro w Banku Spółdzielczym".

Konkurs fotograficzny

Lubisz podróżować? Pasjonuje Cię fotografia? Posiadasz ciekawe zbiory zdjęć z Wielkopolski? Zgłoś się i wygraj atrakcyjne nagrody. Właśnie ruszyła 2. edycja Konkursu Fotograficznego o Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego, której organizatorem jest Zarząd Województwa Wielkopolskiego.