Prace nocne przy budowie wiaduktów w Jarocinie

Przez najbliższe trzy noce będą trwały prace przy przebudowie wiaduktów drogowych nad torami kolejowymi w ciągu ulicy Powstańców Wielkopolskich w Jarocinie. Inwestycję wartą ponad 12 mln zł brutto realizuje Powiat Jarociński a generalnym wykonawcą jest firma Skanska.

28 sierpnia 2012

Drugi wiadukt do rozbiórki

W piątek 24 sierpnia zostanie zamknięty dla ruchu drugi wiadukt przy ulicy Powstańców Wlkp., nad torami PKP w Jarocinie. - Cieszy nas niezmiernie, że realizacja tak ważnej inwestycji idzie zgodnie z planem mimo „niespodzianek” na jakie trafia wykonawca. Wykopane kable czy rury nie hamują postępu prac. Jednocześnie zdajemy sobie sprawę z utrudnień w ruchu zarówno dla mieszkańców, jak i przejeżdżających przez Jarocin kierowców. Bardzo przepraszamy za niedogodności. Należy jednak pamiętać, że dzięki realizacji tej długo oczekiwanej inwestycji, jest to tylko sytuacja przejściowa. – stwierdza starosta Mikołaj Szymczak.

23 sierpnia 2012

Rocznica Cudu nad Wisłą

92 rocznica Bitwy Warszawskiej i Święto Wojska Polskiego było okazją do uczczenia pamięci tych, którzy oddali swe życie w walce o wolność ojczyzny. Delegacje władz samorządowych powiatu jarocińskiego, gminy Jarocin, wojska, organizacji kombatanckich złożyły kwiaty pod obeliskiem upamiętniającym wszystkich bohaterów wojny polsko-bolszewickiej.

20 sierpnia 2012

Oświadczenie Starosty Powiatu Jarocińskiego

W związku z pojawiającymi się insynuacjami i pomówieniami, które wskazują na możliwość wystąpienia nieprawidłowości w działaniach Zarządu Powiatu przy zakupie przez Powiat Jarociński nieruchomości w Kotlinie z przeznaczeniem na dom pomocy społecznej informuję, że podjąłem decyzję o upublicznieniu wszystkich dokumentów dotyczących tej transakcji. W biurze sekretarza powiatu (Starostwo Powiatowe w Jarocinie, pokój nr 26) w godzinach od. 8.00 do 16.00 dostępne są do wglądu oryginały:

14 sierpnia 2012

Nowy dom dla pensjonariuszek

Po wielu miesiącach analiz władze powiatu jarocińskiego podjęły ostateczną decyzję w sprawie lokalizacji Domu Pomocy Społecznej. Rozpoczęły się prace nad założeniami do projektu przebudowy obiektu w Kotlinie, który samorząd kupił na potrzeby placówki. Po przygotowaniu dokumentacji projektowej i uzyskaniu pozwolenia na budowę, powiat ogłosi przetarg na realizację inwestycji szacowanej na kwotę 7 mln zł.

13 sierpnia 2012

Powiatowe dożynki w Wojciechowie

Gospodarzem tegorocznych dożynek gminno – powiatowych będą sołectwa Łowęcice i Wojciechowo. Uroczystości zaplanowano na niedzielę 9 września. Rozpoczną się mszą św. dziękczynną - polową, która zostanie odprawiona na placu przy sali wiejskiej w Wojciechowie. Nie zabraknie tradycyjnej części obrzędowej, występów artystycznych i zabawy tanecznej.

12 sierpnia 2012

Podlesie w Witaszycach w porozumieniu

Samorządowcy Powiatu Jarocińskiego i Gminy Jarocin podpisali porozumienie dotyczące współfinansowania przez powiat gminnej inwestycji - przebudowy ul. Podlesie w Witaszycach.

11 sierpnia 2012

Spadkobiercy żądają milionów

16 mln zł domaga się od Powiatu Jarocińskiego kancelaria prawna działająca w imieniu spadkobierców Karola Draheim – byłego właściciela nieruchomości w Zakrzewie, obecnej siedzibie Domu Pomocy Społecznej. Na początku lipca kancelaria wezwała samorząd do uiszczenia tej kwoty wskazując swoje konto i termin zapłaty – 30 lipca 2012 roku.

10 sierpnia 2012

Udogodnienia dla uczniów z Ługów

W związku z trwającą przebudową wiaduktów na ul. Powstańców Wielkopolskich zarząd powiatu prowadzi rozmowy ze spółkami zarządzającymi nieruchomościami kolejowymi na temat zorganizowania udogodnień komunikacyjnych dla mieszkańców Ługów.

09 sierpnia 2012