Zmiany w radzie nadzorczej szpitala

Michał Wojtczak i Henryk Szymczak nie są już członkami Rady Nadzorczej Szpitala Powiatowego w Jarocinie Spółka z o.o. Zostali odwołani przez Zgromadzenie Wspólników, które straciło do nich zaufanie.

24 maja 2012

Spotkanie z Grupą Raben

Dzień Przedsiębiorczości uczniowie z technikum logistyki z Zespołu Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach spędzili w Gądkach pod Poznaniem, uczestnicząc w warsztatach zorganizowanych przez Grupę Raben dla młodzieży z całej Polski.

23 maja 2012

Bajkowa podróż po Ziemi Jarocińskiej

„Siedmiomilowe buty” to tytuł bajki o Basi, która zwiedza Ziemię Jarocińską. Książka autorstwa Janiny Grali z kolorowymi ilustracjami Małgorzaty Kwiecińskiej trafi do sprzedaży 1 czerwca.

23 maja 2012

Uporządkowali Mauzoleum

Już po raz trzeci nauczyciele i młodzież Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach z okazji Dnia Zwycięstwa uporządkowali zaniedbane Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich na cmentarzu w Jarocinie.Uczniowie kształcący się w zawodzie technik architektury krajobrazu usunęli wyrzucone śmieci i zniszczoną roślinność, przycięli zbędne gałęzie utrudniające dostęp do Mauzoleum oraz umyli jego płytę.

14 maja 2012

Uporządkowali Mauzoleum

14 maja 2012

Młodzież kontra HIV

Młodzież kontra AIDS i HIV, czyli jak żyć, by nie ryzykować zakażenia – tego dowiedziała się dwudziestoosobowa grupa uczniów klas 1 i 2 Zespołu Szkół Przyrodniczo - Biznesowych w Tarcach, podczas szkolenia „Młodzieżowi Liderzy Zdrowia”.

11 maja 2012

Dwójka w finale wojewódzkim

Uczniowie ZSP nr 2 w Jarocinie wywalczyli awans do finału województwa wielkopolskiego w piłce nożnej rozgrywanej na boiskach typu „ORLIK”. Finał rejonu  odbył się w Gnieźnie.

11 maja 2012

Seminarium na temat Alkoholowego Zespołu Płodowego FAS

Zagadnienia dotyczące uszkodzenia płodu wywołane spożywaniem alkoholu przez ciężarną będą tematem seminarium i warsztatów zaplanowanych na 17 maja 2012 roku w sali nad Restauracją „Klubowa” w Jarocinie. Zainteresowani spotkaniem mogą zgłaszać swój udział do dnia 14 maja 2012r. telefonicznie – 609 521 286, 693 350 739 lub e-mail: szr.jarocin@gmail.com

10 maja 2012

Noc Muzeów w Śmiełowie

Wystawa rysunków satyrycznych Henryka Sawki „Ballady i romanse dawniej i dziś” będzie jedną z atrakcji Nocy Muzeów zaplanowanej 19 maja w Śmiełowie. Organizatorzy imprezy – Muzeum im. A. Mickiewicza w Śmiełowie przewidzieli szereg propozycji kulturalnych i… kulinarnych inspirowanych działami wieszcza. Noc Muzeów rozpocznie się o godz. 17.00 i potrwa do godz. 1.00.

10 maja 2012

Dzień zwycięstwa nad faszyzmem

8 maja, w 67. rocznicę zakończenia II wojny światowej starosta jarociński Mikołaj Szymczak wraz z przedstawicielami samorządowców, organizacji kombatanckich, służb mundurowych oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych złożyli kwiaty pod pomnikiem Bohaterskich Synów Ziemi Jarocińskiej w jarocińskim Parku Zwycięstwa.

08 maja 2012

Pomoc dla rolników

Od 2 maja  do 1 czerwca 2012 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski o udzielanie jednorazowej pomocy finansowej (de minimis) dla rolników i producentów rolnych, którzy w okresie zimowym na przełomie 2011 i 2012 roku ponieśli szkody w uprawach w wyniku ujemnych skutków przezimowania, w tym  w wyniku wymarznięcia.

07 maja 2012