Święto Konstytucji 3 Maja

Jarocińskie uroczystości związane z 221. rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbyły się w Parku Zwycięstwa. Tam władze samorządowe Powiatu Jarocińskiego i Gminy Jarocin w asyście pocztów sztandarowych, organizacji kombatanckich i wojska oddały cześć walczącym o wolność naszej Ojczyzny. Uczestnicy uroczystości złożyli kwiaty pod pomnikiem Bohaterskich Synów Ziemi Jarocińskiej i wysłuchali okolicznościowej prelekcji, która wygłosiła Lechosława Dębska – wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Jarocinie.

04 maja 2012

Wózek elektryczny dla Pana Kazimierza

Pan Kazimierz Nowaczyk z Jarocina od dziś może cieszyć się większą swobodą poruszania. Na apel Starosty Jarocińskiego Mikołaja Szymczaka odpowiedziało Stowarzyszenie Lions Club Concordia Poznań, które przekazało dla potrzebującego wózek elektryczny.

02 maja 2012

Flaga na maszt!

Od 2004 roku 2 maja jest w Polsce oficjalnie obchodzony jako Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Z tej okazji w całej Polsce zaplanowano różne patriotyczne przedsięwzięcia. Obchody święta, z inicjatywy 16. jarocińskiego batalionu remontu lotnisk, odbyły się również na jarocińskim Rynku. Momentem kulminacyjnym było wciągnięcie na masz flagi państwowej przy dźwiękach „Mazurka Dąbrowskiego”. W uroczystości uczestniczyli uczniowie jarocińskich szkół, przedstawiciele organizacji kombatanckich oraz włodarze samorządowi z powiatu i gminy Jarocin.

02 maja 2012

Zmarł radny powiatu

Minutą ciszy radni Rady Powiatu Jarocińskiego uczcili pamięć swego kolegi Bogdana Kubaszewskiego. Radny Kubaszewski zmarł po długiej i ciężkiej chorobie w wieku 62 lat.

27 kwietnia 2012

Sukcesy uczniów z "Jedynki"

Kwiecień był miesiącem szczególnych osiągnięć dla Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie. Uczniowie szkoły znaleźli się w gronie finalistów konkursów z zakresu księgowości oraz statystyki. Wykazali się także bardzo wysokim poziomem umiejętności językowych podczas marcowych eliminacji do międzyszkolnego konkursu językowego.

27 kwietnia 2012

Uczcili pamięć Janusza Korczaka

W roku bieżącym mija 70. rocznica tragicznej śmierci Janusza Korczaka w obozie zagłady w Treblince oraz 100. rocznica utworzenia przez niego Domu Sierot w Warszawie, stąd rok 2012 został ustanowiony Rokiem Korczakowskim. Aby uczcić pamięć i rozpowszechnić wiedzę na temat osiągnięć lekarza, wybitnego pedagoga i pisarza, Zespół Szkół Specjalnych w Jarocinie zorganizował Międzyszkolne Warsztaty Humanistyczne pt. „Janusz Korczak – życie i twórczość”.

26 kwietnia 2012

Program obchodów majowych

Przed nami długi majowy weekend, podczas którego będzie można wziąć udział w obchodach świat państwowych i imprezach im towarzyszących. Szczegółowe informacje znajdują się na załączonym plakacie.

25 kwietnia 2012

Starosta na Konwencie

Wczoraj starosta jarociński Mikołaj Szymczak uczestniczył w kolejnym posiedzeniu Konwentu Starostów Województwa Wielkopolskiego, które odbyło się w Krotoszynie.

25 kwietnia 2012

Jubileusz jarocińskiego PTTK

Ścieżki turystów z PTTK zazwyczaj biegną w różnych kierunkach. 21 kwietnia spotkały się w jednym miejscu, by świętować wspaniały jubileusz jarocińskiego oddziału turystycznej organizacji.

Jarociniacy najlepsi!

Jagoda Kanafa – uczennica ZSP nr 2 w Jarocinie zajęła I miejsce w finale regionalnym XII Ogólnopolskiego konkursu wiedzy o zasadach bezpieczeństwa i higieny pracy dla uczniów z zakładów rzemieślniczych. Dodatkowo, reprezentacja z Jarocina zajęła I miejsce w klasyfikacji drużynowej.

24 kwietnia 2012

Literacki talent z "ogólniaka"

Katarzyna Kebernik – uczennica Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie została wyróżniona w XXXIII Konkursie Literackim Szkół Ponadgimnazjalnych Zielone Pióra 2012. Jarocinianka, jako jedyna otrzymała wyróżnienie zarówno w kategorii prozy, jak i poezji.

Nieczynna biblioteka w Jarocinie

Do 6 maja będą nieczynne wypożyczalnia, czytelnia i oddział dla dzieci Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Jarocin (w siedzibie głównej, w parku). Przerwę zaplanowano z powodu wymiany okien.

23 kwietnia 2012