Dobiega końca tegoroczna kwalifikacja wojskowa

Tegoroczna kwalifikacja wojskowa w Jarocinie potrwa do 29 kwietnia br. Przed Powiatową Komisją Lekarską stawiają się mężczyźni urodzeni w 1992 roku oraz starsi, którzy z różnych przyczyn dotychczas nie dopełnili tego obowiązku. Do stawienia się przed Powiatową Komisją Lekarską w Jarocinie wezwani są również mężczyźni urodzeni w latach 1987-1991 oraz kobiety urodzone w latach 1987-1992 posiadające kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej.

20 kwietnia 2011

Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka

Niekiedy zauważony przez rodziców problem związany z niepokojącym zachowaniem dziecka wydaje się błahy otoczeniu i rodzinie – ale dla rodziców ten problem jest ogromny, martwi ich, nie daje przestać o sobie myśleć. Wtedy dobrze porozmawiać o swoich obserwacjach z kimś z zewnątrz, kto ma stosowną wiedzę i umiejętności, aby pomóc rodzicom. Bezpłatne porady specjalistów zorganizowano już po raz trzeci w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie.

15 kwietnia 2011

Najlepsi księgowi z "Jedynki"

Damian Nagle, uczeń klasy IV Technikum Ekonomicznego ZSP nr 1 w Jarocinie został zwycięzcą Wojewódzkiego Konkursu z Rachunkowości „Akademia Księgowego”. Jarociński Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 potwierdził swą renomę i po raz trzeci okazał się najlepszą szkołą w konkursie.

15 kwietnia 2011

Z życzeniami do emerytów

Wczoraj w Jarocińskim Ośrodku Kultury obchodzono Światowy Dzień Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Organizatorem uroczystości było jarocińskie koło Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów na czele z prezesem Józefem Zielezińskim. Pod jego czujnym okiem przygotowano okolicznościowy koncert z udziałem zespołów muzycznych działających na terenie powiatu jarocińskiego. Z życzeniami do emerytów pospieszyło wiele osób. Wśród nich nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych. Starosta jarociński Mikołaj Szymczak dziękując za zaangażowanie działaczy związku w pracę społeczną, życzył zebranym zdrowia i wszelkiej pomyślności.

14 kwietnia 2011

Obchody zbrodni katyńskiej

Katyński Apel Pamięci oraz odsłonięcie pamiątkowej tablicy poświęconej ofiarom katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem zdominowały zorganizowane w Jarocinie obchody 71. rocznicy zbrodni katyńskiej oraz 1. rocznicy smoleńskiej katastrofy.

14 kwietnia 2011

Niezapomniany koncert organowy

Muzyka F.Mendelssohna, C.Franca, J.S.Bacha oraz Ch.Widora zabrzmiała w kościele oo. Franciszkanów podczas koncertu Floriana Wilkusa. Utwory w wykonaniu niemieckiego organisty doskonale oddały podniosły charakter koncertu dedykowanego ofiarom katastrofy smoleńskiej.

12 kwietnia 2011

KrewKarta może uratować życie

Każdy z nas bez względu na wiek, płeć, czy stopień ryzyka zawodowego powinien posiadać swoją „Identyfikacyjną kartę grupy krwi”.  Ten trwały dowód nazwany "Krewkartą" otrzymamy po przeprowadzeniu badania, które można wykonać w Szpitalnym Laboratorium w Jarocinie.

06 kwietnia 2011

III przetarg na sprzedaż samochodu

Starostwo Powiatowe w Jarocinie zaprasza do wzięcia udziału w trzecim przetargu na sprzedaż samochodu służbowego. Przedmiotem przetargu jest samochód marki Skoda Superb - wersja classic o poj. 1.8 cm3, rok produkcji 2004. Stan idealny. Cena wywoławcza - 22 tys.zł. Pojazd będzie można obejrzeć w dniach 14 i 15 kwietnia w godzinach od 10.00 do 14.00 w Starostwie Powiatowym w Jarocinie Al. Niepodległości 10, po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym - tel. 627407947. Więcej informacji w ogłoszeniu o przetargu.

05 kwietnia 2011

Nauczanie w formie e-lerningu

Zespół Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach przygotowuje się do reformy kształcenia zawodowego, która ma obowiązywać od 2012 r. Nowelizacja ustawy o systemie oświaty zawiera przepisy, które będą umożliwiały we wszystkich szkołach prowadzenie części zadań edukacyjnych „na odległość”, w formie e-learningu.

05 kwietnia 2011

Kampania "Drugie Życie"

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie przyłączył się do kampanii „Drugie życie”, której celem jest zwiększenie świadomości społecznej w zakresie przeszczepiania narządów, jako metody ratującej życie i przywracającej zdrowie ciężko chorym ludziom.

01 kwietnia 2011

Aneta Finalistką Olimpiady!

Aneta Aleksandrowska uczennica klasy IV Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie w centralnym etapie XV Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności, który odbył się marcu w Szczecinie, zdobyła tytuł finalisty. Opiekunem prowadzącym Anety był Marek Kwaśniewski.

01 kwietnia 2011