Świąteczny prezent dla szpitala

Tir po brzegi wypełniony łóżkami, urządzeniami rehabilitacyjnymi, wózkami inwalidzkimi, stołami, a nawet zabawkami na dzień przed wigilią Bożego Narodzenia podjechał pod jarociński szpital powiatowy.

31 grudnia 2010

Uczcili Powstańców

W 92 rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego delegacje samorządowców, organizacji kombatanckich i społecznych, służb mundurowych oraz młodzieży szkolnej oddały hołd uczestnikom walki o niepodległość i pierwszemu jej przywódcy gen. Stanisławowi Taczakowi.

29 grudnia 2010

Kasy czynne krócej

Uprzejmie informujemy, że 31 grudnia 2010 roku (piątek), kasy w Starostwie Powiatowym w Jarocinie będą czynne do godziny 11.00. Skrócony czas obsługi kas spowodowany jest koniecznością dokonania wcześniejszych rozliczeń z bankami. Za utrudnienia przepraszamy.

Uwaga!

W związku z przerwą urlopową od dziś, tj. 28 grudnia, do 31 grudnia bieżącego roku nieczynne będzie biuro Powiatowego Rzecznika Konsumentów.
Niezbędne informacje można jednak uzyskać telefonując na bezpłatną infolinię konsumencką 0 800 800 008.

Jarocińska biblioteka Najlepsza w Polsce

Najlepsze w Polsce – takim godłem może się posługiwać przez najbliższe trzy lata Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin. Certyfikat Konsumenckiego Konkursu Jakości Usług „Najlepsze w Polsce” – „The best in Poland” jarocińska książnica otrzymała za kreatywność w tworzeniu atrakcyjnej oferty kulturalnej i edukacyjnej dla społeczeństwa.

Powstanie w Bibliotece

W poniedziałek, 6 grudnia 2010 dyrektor  Banku Zachodniego WBK S.A. Oddział w Jarocinie Zbigniew Szymczak oraz dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Jarocin Agnieszka Borkiewicz podpisali umowę darowizny dla Biblioteki w wysokości 4500 zł na realizację projektu „ŚLADAMI POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO”.

Nowy reklamowy kierunek w Tarcach

Począwszy od roku szkolnego 2011/2012 w Zespole Szkół Przyrodniczo–Biznesowych w Tarcach młodzież,  po ukończeniu gimnazjum, będzie mogła kształcić się w nowym, bardzo atrakcyjnym zawodzie  technik organizacji reklamy, który dotychczas był dostępny tylko  w szkole policealnej.

Państwowa Inspekcja Pracy w Tarcach

W Zespole Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach w dniu 20 grudnia 2010 r. odbyły się dwa seminaria dla wszystkich uczniów kończących szkołę w 2011 r. z zakresu prawa pracy, które prowadziła inspektor Państwowej Inspekcji Pracy w Ostrowie Wlkp – Agnieszka Mamot.

Paczki od uczniów

Uczniowie technikum logistyki, architektury krajobrazu, weterynarii i agrobiznesu w ZSP-B w Tarcach zrezygnowali z obdarowywania się wzajemnie świątecznymi upominkami. Postanowili zrobić niespodziankę wychowankom domów dziecka.

Bożonarodzeniowy stół pięknie nakryty

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 odbył się międzyszkolny konkurs „Bożonarodzeniowy stół pięknie nakryty”. Zadaniem uczestników było samodzielne ręczne wykonanie elementu dekoracyjnego oraz   nakrycie świątecznego stołu dla  dwóch osób.

28 grudnia 2010

Ortografia (nie) jest moją słabą stroną

Nauka ortografii sprawia dzieciom i młodzieży wiele trudności. Chcąc dodatkowo zdopingować uczniów do pracy,  w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie zorganizowany został X Wojewódzki Konkurs Ortograficzny dla Młodzieży Gimnazjów Specjalnych: „Ortografia (nie) jest moją słabą stroną”.

Wyprawka szkolna z Bankiem Dziecięcych Uśmiechów BZ WBK

82 uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie wzięło udział w warsztatach edukacyjno – plastycznych, w ramach projektu „Wyprawka szkolna”.