Inauguracja III kadencji Rady Powiatu Jarocińskiego

Podczas pierwszej Sesji Rady Powiatu Jarocińskiego, inaugurującej III kadencję samorządu powiatowego, wybrano nowe władze. Przewodniczącym Rady został Zygmunt Meisnerowski, a jego zastępcą Mikołaj Szymczak.
Na stanowisko Starosty Jarocińskiego wybrano Stanisława Martuzalskiego, a Wicestarostą został Przemysław Musielak. W skład pięcioosobowego Zarządu Powiatu weszli także: Andrzej Dworzyński, Zbigniew Kuzdżał oraz Jan Szczerbań.

28 listopada 2006

Dom Pomocy Społecznej w Zakrzewie spełnia standardy

Wojewoda wielkopolski Tadeusz Dziuba uchylił decyzję w sprawie wydania powiatowi jarocińskiemu warunkowego zezwolenia na prowadzenie Domu Pomocy Społecznej w Zakrzewie. Dzięki inwestycjom poczynionym w placówce, zezwolenie wydano na czas nieokreślony, a DPS w Zakrzewie został wpisany do Rejestru Domów Pomocy Społecznej.

21 listopada 2006

Konkurs i przedstawienie o Świętym Marcinie

11 listopada 2006r. w Jarocińskim Ośrodku Kultury odbyło się przedstawienie o Świętym Marcinie przygotowane przez uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie.
Przed spektaklem zostały wręczone nagrody laureatom konkursu plastycznego ogłoszonego przez Zespół Szkół Specjalnych w Jarocinie. Konkurs polegał na wykonaniu dowolną techniką pracy plastycznej będącej ilustracją wybranego fragmentu „Legendy o Św. Marcinie” lub „Legendy o Św. Marcinie i piekarzu Walentym”. Ogółem wpłynęło 19 prac z 6 placówek specjalnych (Żerków, Środa Wlkp., Ostrzeszów, Ostrów Wlkp., Pleszew, Jarocin).

14 listopada 2006

Laureaci z jarocińskich szkół

Szymon Szymański - uczeń III klasy Technikum Ekonomicznego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie został laureatem konkursu na przemówienie z okazji Święta Niepodległości. Konkurs zorganizowany został przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Komisja przyznała Szymonowi szóste miejsce. Autor zaprezentuje swoją pracę podczas szkolnego apelu, który odbędzie się w czwartek.
Doskonale zaprezentowali się także uczniowie Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Jarocinie: Sonia Rydz z klasy II (zajęła I miejsce) oraz Agnieszka Matkowska z klasy III (zajęła III miejsce).

08 listopada 2006

Powiat jarociński nagrodzony

Powiat jarociński uzyskał certyfikat „Powiat otwarty na fundusze strukturalne”. Certyfikat przyznany został w ramach konkursu zorganizowanego przez Związek Powiatów Polskich w ramach programu „Powiaty i gminy otwarte na fundusze strukturalne”.

IMG_0161.JPGNa zdjęciu Sławomir Wąsiewski
- starosta jarociński
oraz Honorata Śmigielska
- kierownik referatu inwestycji
i rozwoju w jarocińskim starostwie

Starostwo Powiatowe w Jarocinie ufundowało sprzęt sportowy

IMG_0163.JPGStarostwo Powiatowe w Jarocinie ufundowało sprzęt sportowy
o wartości 2 tys. zł, który starosta
Sławomir Wąsiewski
przekazał przedstawicielom
poszczególnych szkół ponadgimnzjalnych.

Chór im. K.T. Barwickiego i Fundacja 750-lecia Jarocina

serdecznie zapraszają
na

uroczysty koncert z okazji roku mozartowskiego,
zakończenia obchodów 115-lecia działalności chóru
oraz rozpoczęcia roku jubileuszowego 750-lecia Jarocina

Niedziela 12 listopada 2006
Godz. 17.00
kościół oo. Franciszkanów

W programie:
Wolfgang Amadeus Mozart
MSZA C-dur KV 317 „KORONACYJNA”

Wykonawcy
Chór im. K.T. Barwickiego - Jarocin
Kaliski Chór Akademicki „Polifonia”
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej
Soliści:
Marzena Michałowska - sopran
Antonina Witajewska - mezzosopran
Bartłomiej Szczeszek - tenor
Bartosz Michałowski - bas
Kasper Ekert - dyrygent

04 listopada 2006

Dyrektorzy, Nauczyciele szkół ponadgimnazjalnych powiatu jarocińskiego

Serdecznie zapraszamy nauczycieli do udziału w konferencjach przedmiotowych prowadzonych przez doradców metodycznych Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu. Konferencje  organizowane są dla nauczycieli powiatu jarocińskiego.

Starosta odznaczony

Postanowieniem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego z dnia 7 września 2006 roku starosta jarociński Sławomir Wąsiewski mianowany został na pierwszy stopień oficerski - podporucznika. Jednocześnie Decyzją Ministra Obrony Narodowej Radosława Sikorskiego starosta otrzymał Brązowy Medal za Zasługi dla Obronności Kraju. Sławomir Wąsiewski odebrał honory z rąk Komendanta Wojskowej Komendy Uzupełnień w Kaliszu ppłk Andrzeja Krupińskiego oraz Dowódcy 16. batalionu usuwania zniszczeń lotniskowych – ppłk Mariusza Poczekaja.

17 października 2006

Kolejna akcja prozdrowotna powiatu

16 października ruszy Program profilaktyki nowotworu gruczołu krokowego dla mieszkańców powiatu jarocińskiego. W ramach akcji powiat przeznaczył 4000 zł na wykonanie badań PSA całkowite dla mężczyzn w wieku 55 i więcej lat, którzy odczuwają dolegliwości układu moczowego.
Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z urologiem w NZOZ " Alfa - Med." oraz chirurgiem w Poradni Specjalistycznej "Chirurg" (ul. Hallera 9 w Jarocinie). Program potrwa do 15 grudnia br.

16 października 2006

Życzenia dla nauczycieli

13 października w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Jarocinie obchodzono Powiatowy Dzień Nauczyciela. Podczas uroczystości nauczycielom wręczono nagrody Starosty Jarocińskiego oraz przyznano kolejne stopnie awansu zawodowego. Serdeczne gratulacje odebrał także Romuald Gruchalski – emerytowany dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie, który otrzymał Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej.

IMG_0012.JPGRomuald Gruchalski odebrał
gratulacje z okazji przyznania