Dodatkowe środki na zwalczanie bezrobocia

Dodano 29 czerwca 2015, wpis archiwalny Dodatkowe środki na zwalczanie bezrobocia

Władze Powiatu Jarocińskiego nie pozostają obojętne wobec trudnej sytuacji na lokalnym rynku pracy. Starosta jarociński zwrócił się do Ministra Pracy i Polityki Społecznej z wnioskiem o sfinansowanie z rezerwy Funduszu Pracy programu na rzecz aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych w wieku 30-50 lat. Złożony wniosek został pozytywnie rozpatrzony i na jego realizację Powiatowy Urząd Pracy w Jarocinie otrzymał 226,8 tyś. zł. Dodatkowe środki w dużym stopniu zwiększyły przyznany na realizację zadań w 2015r. limit Funduszu Pracy, a tym samym pozwolą na aktywizację większej liczby osób bezrobotnych – podkreśla starosta Bartosz Walczak. W ramach programu realizowane będą takie formy wsparcia dla bezrobotnych, jak: staże, prace interwencyjne, refundacja kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy, dotacje na podjęcie działalności gospodarczej.

Łączna kwota środków Funduszu Pracy przyznana w 2015r. na realizację zadań na rzecz przeciwdziałania bezrobociu przez  MPiPS to kwota 7 706,5 tys. zł.