Festyn Niepodległościowy w Wilkowyi

Dodano 13 listopada 2017, wpis archiwalny Festyn Niepodległościowy w Wilkowyi

99 LAT NIEPODLEGŁOŚCI. Całodniowe obchody Święta Niepodległości rozpoczęła msza święta w miejscowym kościele parafialnym, następnie zebrani tłumnie mieszkańcy Wilkowyi wraz z delegacjami wielu organizacji społecznych oraz władzami powiatowymi przeszli  na cmentarz parafialny, gdzie złożone zostały wiązanki kwiatów pod tablicą Powstańców Wielkopolskich z parafii Wilkowyja.

OD POŁUDNIA. O godzinie 12.00 przy Sali Wiejskiej rozpoczął się Festyn Niepodległościowy z udziałem m.in.: grup rekonstrukcyjnych, czy orkiestry dętej z Żerkowa. W organizacji całodniowych obchodów Święta Niepodległości zaangażowane było  m.in.: Stowarzyszenie Wilkowyja nad Lutynią, Sołectwo Wilkowyja, czy Koło Gospodyń Wiejskich z Wilkowyi.

NAJWAŻNIEJSZE „Spotykamy się dziś aby wspólnie uczestniczyć w najważniejszym święcie naszego narodu w Święcie Niepodległości. Jednak pamiętajmy, że  Święto Niepodległości, to ogromna radość okupiona wielkim cierpieniem naszych przodków, o czym nie wolno nam nigdy zapominać. My dziś mamy możliwość uczestniczenia w uroczystości poświęconej ojczyźnie - 11 listopada, to data będąca symbolem miłości Polaków do wolności, wiary i zwycięstwa” – mówił m.in. Starosta Teodor Grobelny

OKOLICZNOŚCIOWE WYDAWNICTWO. Z okazji Święta Niepodległości – organizatorzy przygotowali również broszurkę związaną tematycznie z powstańcami wielkopolskimi pochodzącymi z Wilkowyi. „Chcieliśmy w ten sposób przypomnieć i pokazać, jak wielu powstańców wielkopolskich wywodziło się właśnie z Wilkowyi i najbliższych okolic, bo to również dzięki ich oddaniu i bohaterstwu możemy dzisiaj świętować naszą niepodległość” – mówi Katarzyna Szymkowiak, radna miejska, pomysłodawczyni i współorganizatorka całych obchodów niepodległościowych w Wilkowyi.