III POWIATOWY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Dodano 27 listopada 2007, wpis archiwalny

Podobnie jak w latach ubiegłych konkurs składał się z dwóch części. W pisemnej (test gramatyczny) każdą szkołę reprezentowało 4 uczniów.

Do Do drugiego etapu zakwalifikowało się po dwóch uczniów z największą liczbą punktów w danej szkole:
1. ZSP nr 1: Jagoda Bambrowicz  i Kamila Piętka
2. Liceum Społeczne: Łukasz Praczyk i Milena Wagner
3. ZSP Tarce: Joanna Jelak i Adrian Przewoźniak
4. LO Środa Wlkp. Natalia Durkalec i Szymon Dolata
5. ZSO: Wojciech Eliasz, Dorota Przymusińska

Finał konkursu odbył się 20 listopada w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie. W trakcie debaty uczniowie wypowiadali się na tematy wylosowane przez komisję. Mówili m.in. o korzyściach i zagrożeniach związanych ze stosowaniem diety. Oceniali wpływ nowoczesnych technologii na nasze życie. Obok zawartości wypowiedzi komisja oceniała gramatykę, słownictwo i ogólne wrażenie. Największą liczbę punktów uzyskał Szymon Dolata ze Środy Wlkp. Drugie miejsce zajęła Natalia Durkalec ze Środy Wlkp. Trzecie – Wojciech Eliasz z ZSO –Jarocin. Nagrodę specjalną przyznaną przez przedstawicielkę sponsora: wydawnictwo Longman Pearson otrzymał Łukasz Praczyk z Liceum Społecznego z Jarocina.

Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Jarocinie. Osoby nagrodzone otrzymały cenne słowniki wydawnictwa Longman Pearson.

Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie, a nad jego sprawnym przebiegiem czuwały Anna Szypura – nauczycielka j.angielskiego i Grażyna Cychnerska – bibliotekarka szkolna.