II Powiatowy Przegląd Kultury Ludowej

Dodano 24 października 2005, wpis archiwalny Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej w Potarzycy oraz Starosta Jarociński i Burmistrz Jarocina.

Na scenie swoje umiejętności zaprezentowały zespoły folklorystyczne z powiatu jarocińskiego: "Ciświczanie", "Goliniacy", "Noskowiacy", "Potarzyczanki", "Snutki" i debiutujący w tym gronie "Sławoszewiacy".

przeglad_kultury2005_2.jpg
Na scenie zaprezentował się m. in. zespół "Sławoszewiacy"

Spotkanie było doskonałą okazją zarówno do prezentacji najnowszych programów artystycznych a także do wymiany doświadczeń. Po występach w Domu Wiejskim w Potarzycy odbyła się międzypokoleniowa biesiada środowisk zajmujących się kulturą ludową na terenie powiatu jarocińskiego. Rozstrzygnięto też konkurs kulinarny dla kół gospodyń wiejskich o nagrodę Starosty Jarocińskiego na najsmaczniejszą potrawę regionalną.

przeglad_kultury2005_3.jpg
Pamiątkowe dyplomy wręcza Wicestarosta Jolanta Mejzińska