I Powiatowy Festiwal Lokalnych Smaków i Rękodzieła

Dodano 20 maja 2020, wpis archiwalny I Powiatowy Festiwal Lokalnych Smaków i Rękodzieła

Powiat Jarociński pozyskał dofinansowanie w wys. 18.327,00 zł na realizację operacji pn.: „I Powiatowy Festiwal Lokalnych Smaków i Rękodzieła” złożonej w Konkursie nr 4/2020 dla Partnerów Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 Plan Operacyjny na lata 2020-2021 - Działania 11 Aktywizacja mieszkańców wsi na rzecz podejmowania inicjatyw służących wyłączeniu społecznemu, w szczególności osób starszych, młodzieży, niepełnosprawnych, mniejszości narodowych i innych osób wykluczonych społecznie.

W ramach operacji przewidziane zostały rozmaite atrakcje kulinarne, takie jak:

1.      Warsztaty pieczenia chleba pt:. „Akademia Piekarza” dla dzieci z opiekunami

2.      Konkurs dla KGW z 4 gmin wchodzących w skład powiatu jarocińskiego na najsmaczniejsze lokalne potrawy serwowane podczas I Powiatowego Festiwalu Lokalnych Smaków i nadanie tytułu „LOKALNY SMAK ROKU 2020”

3.      „Imponujące warzywo lub owoc” - konkurs na największe, najdziwniejsze, najśmieszniejsze warzywo lub owoc

4.      Pokazowe warsztaty z carvingu

Dodatkowo na festiwalu zorganizowane będą stoiska informacyjno-edukacyjne z produktami bezpośrednio od rolników z udziałem lokalnych rolników i przetwórców, które przyczynią się do poprawy wizerunku danej wsi jako miejsca do życia i rozwoju.

Realizacja działań zawartych w projekcie uzależniona jest jednak od obecnej trudnej sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się COVID-19, w której się znaleźliśmy. Liczymy na to, że wszystko wróci do normalności i projekt będzie mógł być zrealizowany.