I Powiatowy Przegląd Kultury Ludowej

Dodano 09 listopada 2004, wpis archiwalny Po części oficjalnej zaproszeni goście udali się do Potarzycy. Tam rozpoczęła się biesiada przygotowana przez członków Stowarzyszenia Miłośników Kultury Ludowej. W jesiennie udekorowanej sali domu wiejskiego w Potarzycy odbył się również konkurs na potrawę regionalną. Inicjatorem konkursu było Starostwo Powiatowe w Jarocinie. Komisja, której przewodniczyła pani Urszula Paterska oceniała 4 Koła Gospodyń Wiejskich, które przygotowały wyśmienite potrawy konkursowe. Pierwsze miejsce zajęło Koło z Potarzycy, natomiast następne kolejno: z Ciświcy, z Goliny, z Noskowa. Każde z kół otrzymało nagrodę pieniężną.

I Powiatowy Przegląd Kultury Ludowej według zamierzeń jego organizatorów ma doczekać się kolejnych edycji w przyszłości.