Informacja o działalności Starostwa w tekście łatwym do czytania i rozumienia

Logo tekstu łatwego do czytania i rozumienia: głowa nad otwartą książką i podniesiony w górę kciuk w geście OK

Gdzie znajduje się Starostwo?

Starostwo Powiatowe w Jarocinie, w skrócie Starostwo, znajdziesz na parterze budynku przy Alei Niepodległości 10 w Jarocinie.

Fotografia Budynek Starostwa Powiatowego w Jarocinie, widok od Al. Niepodległości 10

Tutaj jest główny budynek Starostwa, w którym pracują: starosta, jego zastępca i urzędnicy. Starosta jest kierownikiem Starostwa. Starostą jest Lidia Czechak.

Budynek ma dwa wejścia – wejście główne (A) od strony Alei Niepodległości 10. Wejście to nie jest dostępne dla osób poruszających się na wózkach, ponieważ są schody.

Wejście główne do budynku Starostwa

Z prawej strony budynku jest wejście boczne (B) od strony Alei Niepodległości 12 – to wejście jest odpowiednie dla osób z niepełnosprawnościami, starszych i dla mam z dziećmi. Jest podjazd dla wózków i dzwonek do drzwi.

Wejście boczne do Starostwo

Czym zajmuje się Starostwo?

W Starostwie załatwisz wiele spraw. Budujesz lub remontujesz dom - tutaj uzyskasz potrzebne pozwolenia. W Starostwie możesz dostać mapę swojego gruntu, kartę wędkarską. W Referacie Komunikacji zarejestrujesz samochód. Jeżeli masz problemy możesz w Starostwie uzyskać bezpłatną pomoc prawną oraz pomoc Rzecznika Konsumentów.

Jak skontaktować się z pracownikami Starostwa?

Zapraszamy do Starostwa od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30. Referat Komunikacji przyjmuje klientów od 8.00 do 14.30. Jeśli chcesz się z nami porozmawiać przez telefon, zadzwoń na numer 62 747 24 31. Możesz też wysłać e-mail na adres: starostwo@powiat-jarocinski.pl

Żeby załatwić sprawy w Starostwie możesz:

• napisać pismo i wysłać je na adres: Starostwo Powiatowe w Jarocinie, Aleja Niepodległości 10-12, 63 – 200 Jarocin
  • przynieść pismo do sekretariatu. Sekretariat to biuro, w którym można zostawić pisma, podania i dokumenty. Tutaj możesz wziąć specjalne druki, które będą potrzebne do załatwienia sprawy w urzędzie.
  • Jeśli masz profil zaufany możesz wysłać pismo przez elektroniczną skrzynkę podawczą E-PUAP na: Adres skrzynki EPUAP: /d4c7k24nfc/skrytka. Profil zaufany to darmowa metoda potwierdzenia Twojej tożsamości. Możesz wtedy składać dokumenty przez Internet.

Czy osoby głuche i słabosłyszące mogą skorzystać z pomocy tłumacza języka migowego?

Odesłanie do tłumacza języka migowego

Osoby głuche i słabosłyszące mogą kontaktować się z urzędnikiem przez wideotłumacza. Osoba niedosłysząca lub głucha musi mieć dostęp do Internetu i kamerę w swoim komputerze, telefonie lub tablecie. Wystarczy, że wejdzie na stronę internetową https://pzgomaz.com/#!/notLogged?customer=SP_Jarocin i połączysz się z tłumaczem języka migowego.

Jeśli jesteś w urzędzie to szukaj specjalnego oznaczenia piktogramem (to znaczek graficzny, który ułatwia komunikację) – oznacza on, że to w tym miejscu będziesz mógł skorzystać z pomocy tłumacza języka migowego online.

Jak trafić do sekretariatu?

Jeżeli wchodzisz wejściem głównym (A) - gdy wejdziesz po schodach  do budynku i spojrzysz w lewo zobaczysz drzwi do sekretariatu. Jeżeli wchodzisz wejściem bocznym (B) - musisz przejść do końca korytarza i na wprost zobaczysz drzwi do sekretariatu.

Czy w Starostwie jest toaleta dla osób z niepełnosprawnościami?

Foto. Człowiek na wózku -symbol oznaczający osobę z niepełnosprawnościami

Specjalna toaleta znajduje się na parterze, po prawej stronie od wejścia bocznego (B). Klucz do toalety znajduje się w sekretariacie.

Czy są miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami przed budynkiem Starostwa?

Miejsca parkingowe przed budynkiem

Jeśli przyjedziesz do nas autem zaparkuj na specjalnie oznaczonym miejscu. Jedno miejsce parkingowe znajdziesz od strony Alei Niepodległości oraz jedno od strony ulicy Kościuszki.

Uwaga! W czasie epidemii koronawirusa Starostwo pracuje inaczej.

Uwaga - Epidemia koronawirusa

Jeśli chcesz coś u nas załatwić, to możesz zadzwonić, napisać e-mail lub przynieść dokumenty do Starostwa. Możesz zostawić je w specjalnym pojemniku, który znajduje się w budynku przy Alei Niepodległości 10 w Jarocinie. Dbajmy razem o nasze bezpieczeństwo!