Informacje ogólne

Łatwiej o pomoc de minimis

Prostsze procedury aplikowania o dofinansowanie i zwiększenie ilości składanych wniosków na targi lub wystawy zagraniczne oraz na wyjazdowe misje gospodarcze, które mogą uzyskać wsparcie w ramach poddziałania 2.2.2 SPO Wzrost konkurencyjności przedsiębiorstw, zakładają zmiany w udzielaniu pomocy de minimis.

Informacje ogólne

Program poprawy wykorzystania funduszy unijnych

Rada Ministrów w dniu 6 grudnia br. zaakceptowała Program naprawczy zwiększający absorpcję funduszy strukturalnych w ramach Narodowego Planu Rozwoju 2004-2006.

Informacje ogólne

Ostatnia szansa na dotacje w ramach Programu PHARE 2003!

Uprzejmie informujemy, iż w dniu 27 grudnia br. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła dodatkowe terminy składania wniosków o udzielenie wsparcia do następujących programów:

• Programu Technologie Informatyczne dla Przedsiębiorstw w ramach edycji Phare 2003 SSG, który został wyznaczony na dzień 20 lutego 2006 r. w województwach kujawsko-pomorskim, łódzkim, mazowieckim, podkarpackim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, wielkopolskim
  • Programu Rozwoju Przedsiębiorstw w ramach edycji Phare 2003, który został wyznaczony na dzień 13 lutego 2006 r. w województwach kujawsko-pomorskim, lubelskim, łódzkim, mazowieckim, podlaskim, świętokrzyskim, warmińsko-mazurskim, wielkopolskim, zachodniopomorskim
  • Programu Rozwoju Przedsiębiorstw Eksportowych w ramach edycji Phare 2003, który został wyznaczony na dzień 6 lutego 2006 r. w województwach kujawsko-pomorskim, łódzkim, mazowieckim, podkarpackim, śląskim, świętokrzyskim, warmińsko-mazurskim, wielkopolskim

Nowelizacja ustawy Prawo zamówień publicznych

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego przygotowało projekt autopoprawki do nowelizacji ustawy Prawo zamówień publicznych.

Informacje ogólne

Rozporządzenie dot. sprawozdania o wielkościach wprowadzanych na rynek opakowań i produktów

1 stycznia weszło w życie rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 21 listopada 2005 r. w sprawie wzoru sprawozdania o wielkościach wprowadzonych na rynek krajowy opakowań i produktów, osiągniętych wielkościach odzysku i recyklingu odpadów opakowaniowych i poużytkowych oraz wpływach z opłat produktowych (Dz.U. z 5 grudnia 2005r. Nr 236, poz. 2006).

Informacje ogólne

Seminarium Opłaty za korzystanie ze środowiska w zakresie poboru wód i wprowadzania ścieków

Celem seminarium jest dostarczenie wiedzy o nowych przepisach prawnych, które obowiązują w 2006 roku i wprowadzają zmiany już w rozliczeniach w styczniu!

Seminarium skierowane jest do specjalistów ochrony środowiska i osób, które zajmują się wyliczeniem opłat za korzystanie ze środowiska w zakresie poboru wód i wprowadzenia ścieków.

Zbiórka darów zakończona

PCK Zarząd Rejonowy w Jarocinie zakończył realizację, trwającej od 12 do 22 grudnia br., akcji charytatywnej "CZERWONOKRZYSKA GWIAZDKA". W czasie jej trwania zebrano dary o łącznej wartości 6.939,20 zł, na które składają się przede wszystkim artykuły spożywcze, owoce i słodycze. Akcja obejmowała zbiórkę żywności w jarocińskich sklepach oraz kwestę uliczną. Do inicjatywy włączyły się również szkoły podstawowe, które przekazały na ten cel zabawki. Zebrane dary zostały przekazane 223 rodzinom z terenu powiatu jarocińskiego.

(Źródło informacji: PCK Zarząd Rejonowy w Jarocinie)

30 grudnia 2005

Nowy Zarząd PCK

17 i 18 grudnia 2005r. w Ośrodku Szkoleniowym Ministerstwa Sprawiedliwości w Popowie koło Warszawy obradował Krajowy Zjazd Polskiego Czerwonego Krzyża. Krajowy Zjazd zgodnie ze statutem PCK rozpatrzył i przyjął sprawozdanie programowo-organizacyjne i finansowe, udzielił absolutorium ustępującemu Zarządowi Głównemu PCK za okres mijającej kadencji 2001-2005. Dokonano wyboru nowych władz: Zarządu Głównego Polskiego Czerwonego Krzyża i Prezesa ZG PCK.

Społecznym Prezesem Zarządu Głównego Polskiego Czerwonego Krzyża wybrano Jarosława Pinkasa - doktora nauk medycznych, wiceministra zdrowia.

Wybrano Zarząd Główny Polskiego Czerwonego Krzyża, w skład którego weszli: Łucja Andrzejczyk, Jerzy Bisek, Maciej Budka, Jarosław Cieszkiewicz, Jerzy Foltyniak, Elżbieta Mikos-Skuza, Jerzy Kornaus, Waldemar Kowalczyk, Krzysztof Olbromski       ( Prezes Wielkopolskiego Zarządu Okręgowego w Poznaniu), Andrzej Trybusz (dotychczasowy prezes).

(Źródło informacji: PCK Zarząd Rejonowy w Jarocinie)