Moda na niepalenie papierosów

pck.gifW dniu 30 listopada br. odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród książkowych w konkursie pod hasłem „Moda na niepalenie papierosów”. Konkurs, zorganizowany przez Polski Czerwony Krzyż Zarząd Rejonowy w Jarocinie, miał na celu promowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży. Realizacja celu została osiągnięta poprzez pogłębianie wiedzy uczniów na temat szkodliwości palenia, kształtowanie wśród uczniów postaw i zachowań prozdrowotnych oraz inicjowanie i realizowanie przez młodzież działań promujących niepalenie.

01 grudnia 2005

Nowelizacja ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy

Ministerstwo Gospodarki - Ministerstwo Rozwoju Regionalnego przypomina, że od 1 listopada 2005 r. obowiązują przepisy znowelizowanej ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, która stanowi podstawę prawną Programu "Pierwsza Praca".

Bezpłatne szkolenie e-learning

parp.gifPolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach Akademii PARP zaprasza do udziału w szkoleniu BHP w sektorze Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Bezpłatne szkolenie przygotowane w technologii e-learning obejmuje zagadnienia BHP, które są jednym z najbardziej istotnych elementów funkcjonowania firmy.

Europejska debata publiczna w Jarocinie

debata_euro.jpgStarostwo Powiatowe w Jarocinie we współpracy z Wielkopolskim Urzędem Wojewódzkim, Instytutem Rozwoju Inicjatyw Europejskich i Regionalnym Centrum Informacji Europejskiej Urzędu Integracji Europejskiej zorganizowało 29 listopada br. konferencję: "Europejska debata publiczna w Wielkopolsce". Celem spotkania było umożliwienie jak największej części społeczeństwa Ziemi Jarocińskiej wyrażenia swojej opinii o wyzwaniach pojawiających się w procesie integracji europejskiej i w samej Unii.

Mistrzostwa Powiatu Jarocińskiego w tenisie stołowym

W dniach od 8 do 10 grudnia br. odbędą się Mistrzostwa Powiatu Jarocińskiego w tenisie stołowym organizowane przez Starostwo Powiatowe w Jarocinie, ZSP Nr 1 w Jarocinie, UKS "Czwórka" Jarocin.

Do udziału w zawodach zapraszamy wszystkie osoby mieszkające, pracujące bądź uczące się na terenie powiatu jarocińskiego!

Informacje Informacje (71.94 KB)

Marco Polo dla firm

Do 30 stycznia 2006 r. potrwa nabór wniosków o dotacje w ramach programu wpólnotowego Marco Polo.

28 listopada 2005

Sposób na pracę w Europie - przegląd krajów

W części podsumowującej cykl przygotowany przez Mininsterstwo Gospodarki prezentujemy "mały przewodnik" po wybranych krajach Unii Europejskiej.

25 listopada 2005

III runda w ramach SPO-WKP - Działanie 2.4

Ogłoszono III rundę naboru wniosków o wsparcie przedsięwzięć w zakresie dostosowywania przedsiębiorstw do wymogów ochrony środowiska.

25 listopada 2005

Konkurs dla młodzieży

Ruch na rzecz Demokracji organizuje konkurs dla młodzieży. Aby wziąć w nim udział należy napisać esej o demokracji w języku angielskim. Oceniana będzie spójność, klarowność wywodu oraz oryginalne pomysły, a nie poprawność językowa. W konkursie mogą uczestniczyć osoby urodzone po 1975 roku. Temat eseju brzmi: "Jakie jest Twoim zdaniem największe wzywanie dla demokracji w twoim świecie i co ruch młodzieżowy może zrobić, by temu wyzwaniu sprostać". Prace powinny liczyć od 500 do 1500 słów. Termin na przesłanie prac mija 1 grudnia 2005 r.

en.png Szczegóły

24 listopada 2005

Agencja Promocji i Rozwoju Wolontariatu w Polsce

W Polsce ciągle wzrasta liczba wolontariuszy i placówek, które korzystają z ich pomocy. Ponad 5 milionów wolontariuszy w naszym kraju, ponad 30 tys. organizacji pozarządowych.

Świadczy to o potrzebie zbudowania systemu wsparcia. Krokiem w tym kierunku jest utworzenie przez Sieć Centrów Wolontariatu - Agencji Promocji i Rozwoju Wolontariatu w Polsce.

22 listopada 2005

Konkurs dla organizacji zajmujących się współpracą rozwojową

Presidency Fund zaprasza organizacje pozarządowe z nowych państw członkowskich UE do składania wniosków z zakresu współpracy rozwojowej. Termin nadsyłania aplikacji wstępnych mija 19 grudnia 2005.

Study Tours to Poland

Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności oraz Fundacja Edukacja dla Demokracji zapraszają polskie organizacje pozarządowe do współpracy w organizacji wizyt studyjnych w Polsce (Study Tours to Poland) organizowanych w ramach Programu "Przemiany w Regionie" – RITA. Listy intencyjne przyjmowane są wyłącznie pocztą do dnia 30 listopada 2005 roku (decyduje data wpłynięcia do biura).