Gospodynie z gminy Żerków też potrafią się bawić

Dodano 24 czerwca 2015, wpis archiwalny Gospodynie z gminy Żerków też potrafią się bawić

W tym roku w konkursie wzięło udział 8 kół gospodyń z gminy Żerków. Panie rywalizowały w 8 konkurencjach niekoniecznie kulinarnych. Uczestniczki przygotowały sałatki do degustacji, które oceniło jury. Oprócz degustacji Panie brały udział także w konkursie wiedzy o potrawach regionalnych, konkursie tańca z jabłkiem, robieniu klusek na czas, sztafecie z wałkiem i obieraniu ziemniaka, konkursie rozpoznawania produktów oraz  konkursie jaka to melodia. Uczestniczki musiały wykazać się nie tylko talentem kulinarnym ale także szybkością, zwinnością czy znajomością piosenek.

Nad przebiegiem konkursów czuwało jury w składzie:  Maria Liberska, Teresa Liberska, Katarzyna Baumann, Hanna Marszałek oraz Grażyna Walczak.

Najlepsi okazali się organizatorzy - KGW Żółków, drugie miejsce zajęło KGW Stęgosz, a trzecie KGW Komorze.

Konkurs uświetniły występy dzieci ze Szkoły Podstawowej w Żerkowie. Po zakończonej rywalizacji wszystkie panie wzięły udział w zabawie tanecznej.

Organizację tegorocznej imprezy wsparło Starostwo Powiatowe w Jarocinie, Burmistrz Miasta i Gminy Żerków oraz Bank Spółdzielczy o. Żerków.