Katalog Ofert Inwestycyjnych Powiatu Jarocińskiego

Dodano 01 kwietnia 2005, wpis archiwalny katalog_ofert.jpgKatalog Ofert Inwestycyjnych został skonstruowany w taki sposób, aby w równym stopniu zaprezentować atrakcyjność inwestycyjną poszczególnych gmin. Skrótowo zostały przedstawione dane obrazujące położenie gminy, ukształtowanie terenu, charakterystykę ludności oraz otoczenia sprzyjającego tworzeniu nowych firm, instytucji, informacje na temat sektora przedsiębiorstw, infrastruktury z udogodnieniami komunikacyjnymi. Całość zaopatrzona została w galerię zdjęć z możliwością ich powiększenia.

Najważniejszym jednak elementem katalogu są same oferty inwestycyjne, którymi dysponują poszczególne gminy. Na początku charakterystyki ofert został zamieszczony tekst zachęcający inwestorów do podjęcia współpracy z daną gminą. Klikając na listę ofert mamy możliwość zapoznania się ze szczegółami każdej oferty, która zaopatrzona jest w fotografię oraz mapkę ukazującą w jakiej części danej gminy znajduje się interesujący nas teren przeznaczony pod inwestycję.

Katalog został przygotowany w polskiej, niemieckiej i angielskiej wersji językowej.

"Szata graficzna katalogu jest spójna z przyjętym przez Starostwo Powiatowe w Jarocinie systemem identyfikacji wizualnej. Gwarantuje nam on postrzeganie naszej instytucji jako jednostki dostosowanej do wymogów współczesnego oraz skutecznego zarządzania. Chodzi również o to, aby powiat stał się rozpoznawalny i utrwalił się w świadomości społeczności nie tylko na terenie naszego kraju, ale również poza jego granicami - podkreśla Katarzyna Spiżak - Naczelnik Wydziału Edukacji i Promocji w Starostwie Powiatowym w Jarocinie.

W ramach współpracy, oferty inwestycyjne powiatu jarocińskiego zostaną przekazane m.in. do:
  • Centrum Współpracy Gospodarczej Wielkopolskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, którego założeniem jest promocja terenów inwestycyjnych regionu wielkopolski w Programie Promocji Inwestycji pod nazwą "Invest In Wielkopolska". Dzięki Centrum oferty powiatu jarocińskiego będą prezentowane na tegorocznych Targach Nieruchomości i Inwestycji w Warszawie 12 i 13 maja; 7 i 8 października w Lipsku na Kongresie Inwestycji i Nieruchomości Europy Środkowo-Wschodniej; 10 - 12 października w Monachium na Międzynarodowych Targach Nieruchomości o przeznaczeniu gospodarczym; na imprezach promujących Wielkopolskę w Katalonii i Barcelonie.
  • Centrum Obsługi Inwestora Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolski, którego działania zapewniają lepszą promocję gospodarczych, turystycznych atutów naszego regionu oraz profesjonalną obsługę inwestorów.
  • do Biura Informacyjnego Województwa Wielkopolskiego w Brukseli, które to w ramach uczestnictwa w imprezach promocyjnych organizowanych przez instytucje unijne oraz organizacje biznesowe i gospodarcze, przekazują wszystkim zainteresowanym materiały promujące powiat jarociński.
  • ponadto do Polskiej Izby Turystyki, Krajowej Izby Gospodarczej, także do ambasad, placówek dyplomatycznych, izb przemysłowo-handlowych, denveloperów oraz zainteresowanych firm.