Kolejne środki zewnętrzne na termomodernizację

Dodano 29 grudnia 2016, wpis archiwalny Kolejne środki zewnętrzne na termomodernizację

Inwestycja na ul. Kościuszki będzie łącznie kosztowała ponad 460 tys. zł. Blisko połowę tej kwoty udało nam się pozyskać ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego na lata 2009-2014 oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2009-2014 – podkreśla starosta Bartosz Walczak. Pozostała kwota wyasygnowana została z budżetu powiatu.

Wykonawcą zadania jest jarocińska firma KINA INSTALACJE Patryk Pieprzycki, która   12 grudnia 2016r. przejęła plac budowy, co umożliwiło podjęcie pierwszych prac modernizacyjnych. W ramach zadania strop budynku oraz jego wewnętrzne ściany zostaną ocieplone, wymienione zostaną drzwi na poddaszu i 10 okien. W pomieszczeniach pojawi się energooszczędne oświetlenie. Inwestycja przewiduje też montaż klimatyzacji. Przy okazji modernizacji wymalowane zostaną pomieszczenia, co pozwoli na obsługę interesantów w lepszych warunkach, a jednocześnie spowoduje bardziej ekonomiczna eksploatację budynku utrzymywanego przez powiat.