Kolejny nabór wniosków w ramach PROW

Dodano 19 marca 2010, wpis archiwalny

Obsługą wniosków beneficjentów o pomoc finansową z Programu, zajmuje się głównie ARiMR, ale także Samorządy Województw, Agencja Rynku Rolnego oraz Fundacja Programów Pomocy dla Rolnictwa - FAPA. Program obejmuje 22 tzw. działania pomocowe i w tym roku będzie można złożyć wnioski o przyznanie wsparcia z prawie wszystkich.

W pierwszej kolejności, prawdopodobnie w II kwartale br, będą przyjmowane wnioski o wsparcie finansowe dla rolników prowadzących dodatkową działalność gospodarczą oraz o dofinansowanie tworzenia nowych miejsc pracy w „mikroprzedsiębiorstwach” działających na terenach wiejskich, później na "Renty strukturalne" i premie dla „Młodych rolników”. W drugiej połowie roku będzie można ubiegać się o pieniądze na „Modernizację gospodarstw” i dofinansowanie inwestycji w firmach zajmujących się przetwórstwem. Nadal trwa przyjmowanie wniosków o wsparcie „uczestnictwa rolników w systemach jakości żywności”, „działań informacyjno-promocyjnych” oraz grup producenckich. Kolejne „działania” z PROW 2007-2013 uruchamiają też samorządy wojewódzkie, którym powierzono wdrażanie części Programu. O pomoc w wypełnieniu wniosków można się zwrócić do ośrodków doradztwa rolniczego oraz do izb rolniczych.

Informacje o terminach rozpoczęcia kolejnych naborów wniosków i dostępnych formach wsparcia podawane będą na stronie internetowej ARiMR: www.arimr.gov.pl, w oddziałach regionalnych i biurach powiatowych ARiMR. Można też skorzystać z bezpłatnej infolinii: 0 800 380 084 - czynnej przez 7 dni w tygodniu w godz. 7 - 21.
O pomoc w przygotowaniu dokumentacji można się zwrócić do ośrodków doradztwa rolniczego oraz do izb rolniczych.