Komputery i serwer dla powiatu

Dodano 12 maja 2009, wpis archiwalny

Zadania związane z ochroną gruntów rolnych realizowane są przez Powiatowy Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej oraz Wydział Budownictwa i Środowiska Starostwa Powiatowego. Pracownicy ośrodka zajmują się częścią opisową ewidencji gruntów, budynków i lokali, w tym wprowadzają i aktualizują dane. W Wydziale Budownictwa i Środowiska natomiast wykonywane są zadania związane m.in. z ochroną gruntów rolnych a w szczególności prowadzeniem spraw związanych z wydawaniem decyzji o wyłączeniu gruntów rolnych z produkcji rolnej czy uzgodnieniem w zakresie ochrony gruntów rolnych i leśnych ustalenia zasad lokalizacji planowanej inwestycji.

Dotacja Sejmiku Województwa Wielkopolskiego w wysokości 33,5 tys. zł została przyznana w odpowiedzi na wniosek złożony przez Starostwo Powiatowe w Jarocinie w październiku 2008 roku. Za przyznane dofinansowanie zostanie zakupiony sprzęt informatyczny, który znajdzie się na wyposażeniu urzędu. Po trzy komputery wraz z oprogramowaniem zostaną ulokowane w Wydziale Budownictwa i Środowiska oraz w Powiatowym Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej. Ośrodek geodezyjny dodatkowo otrzyma nowy serwer, gdyż poprzedni został zakupiony w 2002 roku i wymaga pilnej wymiany.