Konkurs "HIV/AIDS nie zna granic" rozstrzygnięty

Dodano 25 listopada 2008, wpis archiwalny

Konkurs skierowany był do młodzieży klas pierwszych i drugich szkół gimnazjalnych.Uczestnicy wykonywali tematyczny komiks, który miał zachęcić młodych ludzi do zainteresowania się tematyką HIV/AIDS, poprzez zobrazowanie zagadnień z zakresu profilaktyki HIV/AIDS, dotyczących: dróg zakażenia, sposobów zabezpieczenia się przed zakażeniem,  akceptacji dla osób żyjących z HIV i chorych na AIDS, specyfiki wirusa HIV. W konkursie udział wzięli uczniowie Gimnazjum nr 1 w oraz ZS – Gimnazjum w Rusku. Łącznie nadesłano 5 prac, dlatego też Komisja Konkursowa oceniła wszystkie prace równorzędnie. Do etapu wojewódzkiego wytypowana została praca Dominika Mettlera, ucznia klasy I e Gimnazjum nr 1 w Jarocinie. Jury uznało, że praca została wykonana najlepiej pod względem plastycznym.

Konkurs ogłoszony został przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu, Polskie Towarzystwo Oświaty Zdrowotnej Oddział Terenowy w Poznaniu pod patronatem Państwowego Inspektora Sanitarnego w Poznaniu - Andrzeja Trybusza oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Organizatorem etapu powiatowego konkursu była Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Jarocinie, a nagrody dla uczestników konkursu ufundowało Starostwo Powiatowe w Jarocinie.