Konkurs na najlepszy obiekt turystyki wiejskiej

Dodano 28 marca 2014, wpis archiwalny Konkurs na najlepszy obiekt turystyki wiejskiej

W Konkursie wyłaniane są najlepsze w swej branży gospodarstwa, które wcześniej przechodzą surową ocenę kapituły konkursowej. Są one oceniane w trzech kategoriach: gospodarstwo agroturystyczne w funkcjonującym gospodarstwie rolnym, obiekty bazy noclegowej o charakterze wiejskim, obiekty na terenach wiejskich o charakterze np. terapeutycznym, edukacyjnym, rekreacyjnym itp. wykorzystujące tradycje i walory wsi.
Obsługę konkursu prowadzi Departament Rolnictwa i Rozwoju Wsi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

Kandydatów do konkursu mogą zgłaszać: wójtowie, burmistrzowie miast i gmin, starostowie, organizacje agroturystyczne i turystyczne, Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Wielkopolska Izba Rolnicza, związki branżowe i organizacje społeczno – zawodowe rolników, Lokalne Grupy Działania programu LEADER. Do konkursu mogą się również zgłaszać samodzielnie gestorzy i właściciele obiektów z pieczęcią gminy na zgłoszeniu, potwierdzającą przyjęcie do wiadomości przez Wójta/Burmistrza faktu przystąpienia obiektu do konkursu, przez co budujemy świadomość lokalizacji danych obiektów na obszarze określonej gminy.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu (regulamin, arkusz zgłoszenia obiektu, kryteria oceny, oświadczenie o wyrażenie zgody na udział w konkursie), znajdują sie na stronach internetowych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego - http://www.umww.pl/departamenty_departament-rolnictwa-i-rozwoju-wsi_agroturystyka

Katalog - Najciekawsze Wiejskie Zakątki Wielkopolski 2007 - 2013r.

zwycięzcy konkursu na najlepszy obiekt turystyki na obszarach wiejskich w Wielkopolsce

konkursu organizowanego od 2007 roku przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego we współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu i Wielkopolskim Towarzystwem Agroturystyki I Turystyki Wiejskiej.