Konkurs wiedzy o Papieżu Polaku

Dodano 06 listopada 2009, wpis archiwalny

Do współzawodnictwa stanęli uczniowie z dziewięciu szkół (Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Borzęciczki, ZSS Krotoszyn, Warsztaty Terapii Zajęciowej Jarocin, ZSS Pleszew, ZSS Września, Zespół Szkół nr 11 Kalisz, Zespół Szkół Śrem, Gimnazjum nr 3 Środa Wlkp., ZSS Jarocin). Konkurs przebiegał w sympatycznej atmosferze, a uczniowie podeszli do niego bardzo poważnie wykazując się dużą znajomością historii życia, kapłaństwa i pontyfikatu Papieża Polaka. Jury, by wyłonić laureata, zmuszone było zadać dodatkowe pytania. Ostatecznie zwyciężył Adam Grygiel, przedstawiciel Warsztatów Terapii Zajęciowej w Jarocinie. Drugie miejsce przypadło Ewelinie Robakowskiej ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Borzęciczkach, a trzecie – Ewelinie Andrzejewskiej uczennicy Zespołu Szkół w Śremie.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali z rąk dyrektora Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie - Grzegorza Maćkowiaka pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Jarocinie.

Na zakończenie głos zabrał ksiądz Karol Płóciennik z parafii p.w. Chrystusa Króla w Jarocinie, który pogratulował uczniom znajomości wielu faktów z życia Sługi Bożego Jana Pawła II i życzył młodzieży umiejętności wykorzystywania tej wiedzy w życiu.