Kotłownia dla Jedynki i Dwójki otwarta

Dodano 16 października 2006, wpis archiwalny

Powiat jarociński jest samorządem, który sprawy oświaty traktuje bardzo poważnie, czemu oddaje wyraz w swoich decyzjach inwestycyjnych. „W ostatnich czterech latach przeznaczyliśmy ponad 6 mln zł na poprawę bazy w naszych placówkach oświatowych. – mówi starosta jarociński Sławomir Wąsiewski. Rozwiązaliśmy problemy lokalowe Zespołu Szkół Specjalnych i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie, na bieżąco dokonywaliśmy remontów we wszystkich placówkach oświatowych na terenie naszego powiatu”. Najważniejszą inwestycją oświatową ostatnich lat była „Termomodernizacja systemu ogrzewania i dostawy ciepłej wody w budynkach ZSP nr 1 i ZSP nr 2 w Jarocinie”. Przedsięwzięcie realizowane było przez 3 lata i kosztowało ponad 3 mln zł, z czego ponad 1 mln zł pochodziło z bezzwrotnej dotacji, którą powiat pozyskał z Fundacji EkoFundusz. „Szukamy różnych możliwości wsparcia naszych inwestycji, dlatego przy realizacji termomodernizacji korzystaliśmy także z niskooprocentowanych i w części umarzalnych pożyczek z Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej” - dodaje starosta.

Inwestycja stanowi kompleksowe rozwiązanie w zakresie ogrzewania wszystkich budynków szkolnych przy ul. Wojska Polskiego w Jarocinie. Co bardzo ważne, w wyniku realizacji projektu zmaleją koszty ogrzewania obu szkół. Poprawią się także warunki nauki i pracy uczniów i nauczycieli. Nowy system ogrzewania przyczyni się w znacznej mierze do redukcji zanieczyszczeń powietrza, a tym samym do ochrony stanu środowiska naturalnego.