LVII Sesja Rady Powiatu Jarocińskiego

Dodano 21 marca 2018, wpis archiwalny

Zapraszam na LVII SESJĘ RADY POWIATU JAROCIŃSKIEGO, w dniu 28 marca 2018 r. (środa) o godz. 15:00 w Starostwie Powiatowym w Jarocinie z następującym porządkiem obrad:

1. Otwarcie obrad sesji.
  2. Przyjęcie protokołu z obrad LVI sesji Rady Powiatu.
  3. Sprawozdanie z działalności Zarządu Powiatu po LVI sesji Rady Powiatu.
  4. Sprawozdanie z działalności Przewodniczącego Rady Powiatu oraz Radnych po LVI sesji Rady Powiatu.
  5. Informacja o stanie porządku i bezpieczeństwa na terenie powiatu w 2017 roku - uwzględniając stan bezpieczeństwa na drogach powiatowych.
  6. Informacja o realizacji zadań przez Powiatowy Urząd Pracy w Jarocinie za 2017 rok.
  7. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu Jarocińskiego w sprawie przyjęcia sprawozdania i dokonania oceny rocznej działalności Warsztatu Terapii Zajęciowej w Jarocinie prowadzonego przez Stowarzyszenie Rodziców i Terapeutów na rzecz Osób Niepełnosprawnych „OPUS” za rok 2017
  8. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu Jarocińskiego w sprawie określenia "Zasad udzielania dotacji z budżetu Powiatu Jarocińskiego spółkom wodnym, tryb postępowania w sprawie udzielenia dotacji i sposób jej rozliczenia".
  9. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu Jarocińskiego w sprawie określenia zadań, na które przeznacza się środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przekazane przez prezesa Zarządu Funduszu Powiatowi Jarocińskiemu na 2018 rok.
  10. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu Jarocińskiego w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego Spółki pod firmą: "Szpital Powiatowy w Jarocinie" Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Jarocinie, pokrycia powyższego kapitału zakładowego wkładem pieniężnym oraz objęcia przez Powiat Jarociński wszystkich nowoutworzonych udziałów w Spółce.
  11. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu Jarocińskiego w sprawie wyrażenia zgody na udzielenie pomocy finansowej Województwu Wielkopolskiemu w latach 2018 - 2020.
  12. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu Jarocińskiego w sprawie zatwierdzenia do realizacji w okresie od dnia 01.01.2018 r. do dnia 30.06.2019 r. projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014 - 2020.
  13. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu Jarocińskiego w sprawie zatwierdzenia do realizacji w okresie od dnia 01.01.2018 r. do dnia 30.06.2019 r. projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 - 2020.
  14. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu Jarocińskiego w sprawie wyrażenia zgody na oddanie przez jednostkę organizacyjną w najem lokali mieszkalnych na czas nieoznaczony, w trybie bezprzetargowym.
  15. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu Jarocińskiego w sprawie wyrażenia zgody na nieodpłatne nabycie nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa - Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.
  16. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu Jarocińskiego zmieniająca uchwałę w sprawie ustalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Jarocińskiego na lata 2018-2030.
  17. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu Jarocińskiego w sprawie zmian budżetu powiatu na 2018 r.
  18. Interpelacje i zapytania radnych.
  19. Wnioski i oświadczenia radnych.
  20. Wolne głosy i wnioski.
  21. Komunikaty.
  22. Zakończenie obrad.

Materiały dotyczące posiedzenia są już dostępne w systemie eSesja oraz pod następującym adresem: http://api.esesja.pl/posiedzenie8/18362

Rady Powiatu