MARSZ i BIEG DLA AUTYZMU

Dodano 02 kwietnia 2019, wpis archiwalny MARSZ i BIEG DLA AUTYZMU

POWIAT JAROCIŃSKI - MARSZ i BIEG DLA AUTYZMU

2 kwietnia spod ZSS przy ul. Szubianki 21 w Jarocinie wyruszył marsz z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.

Marsz wyruszył o godz.10.15 następnie przeszedł ulicami Jarocina, a swój finał miał na rynku, gdzie także znajdowała się meta biegu zorganizowanego z tej samej okazji.

”Dziękuję wszystkim za tak liczne przybycie dzisiaj na jarociński rynek. Dziękuję za to że chcieliście wesprzeć tak szczytny cel, obiecuję, że w przyszłym roku też weźmiemy razem z moją zastępczynią wicestarostą Katarzyną Szymkowiak udział w biegu na rzecz autyzmu. ” – mówiła m.in. starosta Lidia Czechak zwracając się do zebranych na jarocińskim rynku dzieci i mieszkańców, w marszu wzięła także udzial wicestarosta Katarzyna Szymkowiak.

poniżej link do mat. filmowego

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – święto obchodzone jest corocznie 2 kwietnia. Obchody Dnia mają na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu. Obchody Dnia są również okazją do globalnego politycznego zaangażowania i bardziej efektywnej współpracy międzynarodowej w tej dziedzinie.  Podstawowe założenia obejmują zwiększenie potencjału zaspokajania szczególnych potrzeb osób dotkniętych autyzmem, umożliwienie rozwijania indywidualnych talentów oraz poprawę dostępu do usług opiekuńczych i pomocowych dla społeczności osób dotkniętych autyzmem.