MIŁOŚĆ NIEJEDNO MA IMIĘ

Dodano 13 lutego 2019, wpis archiwalny MIŁOŚĆ NIEJEDNO MA IMIĘ

Starosta Lidia Czechak była gościem specjalnym na XVI Powiatowym Konkursie Recytatorskim, który odbył się w dn. 12 lutego 2019 w LO w Jarocinie. Starostwo Powiatowe wsparło konkurs fundując część nagród dla zwycięzców. Na zakończenie konkursu Starosta Lidia Czechak wręczyła nagrody książkowe.

Laureatem konkursu został Grzegorz Janowski (ZSP-B w Tarcach), drugie miejsce zajęła Joanna Gola, a trzecie - Filip Maryniak (ta dwójka, to uczniowie LO w Jarocinie),a Weronika Kowalewska (ZSP-B Tarce) otrzymała wyróżnienie.

Piętnastu uczniów reprezentujących ZSP nr 1 w Jarocinie i ZSP nr 2 w Jarocinie, Liceum Społeczne w Jarocinie,  ZSP-B w Tarcach i LO w Jarocinie recytowało wiersze poetów polskich na temat miłości. W walentynkowo udekorowanej czytelni młodzi recytatorzy zaprezentowali  m.in. utwory A. Mickiewicza, K. I. Gałczyńskiego, K. Iłłakowiczównej i W. Szymborskiej. Największe wrażenie zrobił Grzegorz Janowski (ZSP-B Tarce) przedstawiając tekst A. Waligórskiego „Ach, to była historia”. Właśnie jemu komisja, złożona z nauczycieli poszczególnych szkół przyznała 1-e miejsce. Organizatorkami konkursu są bibliotekarki: Grażyna Cychnerska i Krystyna Pietrzak – Jackowiak.

Przy okazji wizyty w LO Starosta Lidia Czechak zwiedziła izbę pamięci w jarocińskim liceum poświęconej historii tej szkoły; zebrane eksponaty prezentował dyr. LO Marek Tyrakowski. Lidia Czechak, to absolwentka jarocińskiego LO.