Na IX sesji było medycznie

Dodano 27 kwietnia 2007, wpis archiwalny

Duże zainteresowanie wśród radnych wzbudziła wykorzystywana w szpitalach sieci EMC technologia badania jelita cienkiego. Endokapsułka, którą pacjent połyka, wyposażona jest w kamerę oraz nadajnik radiowy, co pozwala precyzyjnie i szybko zdiagnozować pacjenta.
    Spółka EMC Instytut medyczny z siedzibą we Wrocławiu posiada w sieci siedem szpitali, zwłaszcza z terenu województwa dolnośląskiego. Do sieci należy między innymi Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu, który stosuje najnowocześniejsze, małoinwazyjne metody diagnostyczne i operacyjne.
    Wizyta i prezentacja wrocławskiej firmy była pierwszą spośród kilku, które przedstawiać się będą na kolejnych sesjach Rady Powiatu. Dzięki temu władze powiatu będą mogły wybrać odpowiedni system zarządzania i prowadzenia Szpitala Powiatowego w Jarocinie.