Napoleon na Tour Salon 2011

Dodano 26 października 2011, wpis archiwalny
Tour Salon w Poznaniu to jedna z największych imprez w Polsce promujących turystykę. Wśród wystawców zatem nie mogło zabraknąć stoiska projektu „Z Napoleonem do Wielkopolski”, którego głównym celem jest promowanie nowego szlaku turystycznego jaki powstaje na terenie południowo-zachodniej Wielkopolski.
W ciągu 4 dni targowych przy stoisku napoleońskim zatrzymały się setki zwiedzających zainteresowanych realizacją projektu, który uzyskał 1milion 224 tysiące złotych dofinansowania z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. – Cieszy nas to, że Szlak Napoleona nie jest już dla wszystkich „niewiadomą”. Jest sporo osób, które przychodzą do nas z konkretnymi pytaniami dotyczącymi miejsc na szlaku, a także planowanych imprez na kolejne lata – stwierdził wicestarosta jarociński Mirosław Drzazga uczestniczący w targowej imprezie.
Dużym zainteresowaniem wśród zwiedzających cieszyły się zdobiące stoisko mundury, figurki i obrazy z Muzeum Wojen Napoleońskich w Witaszycach. Szlak Napoleona w Poznaniu promowała między innymi grupa rekonstrukcyjna z Sobótki k. Wrocławia, której członkowie ubrani byli w mundury I Pułku Strzelców Konnych Księstwa Warszawskiego. Nie brakowało chętnych do wspólnych fotografii z samym Cesarzem, w którego postać wcielił się jedyny w Polsce sobowtór Napoleona – Waldemar Żyra z Warszawy.
Poprzez rozdawane ulotki, foldery, mapy i drobne gadżety w trakcie czterech dni targowych promowane były wszystkie partnerskie powiaty: jarociński, gostyński, kościański, leszczyński, średzki i śremski.
Po raz kolejny Napoleon promować będzie nasz nowy produkt turystyczny już w marcu przeszłego roku. Stoisko projektu „Z Napoleonem do Wielkopolski” stanie na targach ITB w Berlinie.