Nowe kierunki kształcenia w Tarcach

Dodano 20 września 2012, wpis archiwalny

- ZSP–B w Tarcach skutecznie opiera się niżowi demograficznemu i pnie się coraz wyżej, jeżeli chodzi o ilość uczniów i słuchaczy a także zdawalność egzaminów zawodowych – mówi Sławomir Adamiak, dyrektor ZSP-B w Tarcach. Dodaje, iż w porównaniu z rokiem ubiegłym nastąpił wzrost liczby przyjętych do szkoły o 55 osób, natomiast zdawalność egzaminów zawodowych zwiększyła się średnio o 5 punktów procentowych, natomiast w takich zawodach, jak technik agrobiznesu, technik organizacji usług gastronomicznych i opiekun w domu pomocy społecznej zdawalność wyniosła sto procent.

- Wzrost zainteresowania szkołą w Tarcach bierze się głównie z oferty nauczania, w której znajdują się tylko kierunki, wśród których Powiatowy Urząd Pracy w Jarocinie nie notuje bezrobotnych. Temu celowi służy wprowadzanie wciąż nowych, przyszłościowych kierunków kształcenia – tłumaczy Sławomir Adamiak. W bieżącym roku szkolnym są to: w szkołach dla młodzieży technik technologii żywności, w szkole policealnej opiekun medyczny oraz technik rachunkowości. Ponadto na rok szkolny 2013/2014 szkoła uzyskała już pozwolenie na wprowadzenie do technikum nowego kierunku – fototechnik, a także na reaktywowanie zasadniczej szkoły zawodowej dla młodzieży, która będzie mogła kształcić w zawodach ogrodnik, fotograf oraz operator maszyn i urządzeń przemysłu spożywczego.