Nowelizacja ustawy Prawo zamówień publicznych

Dodano 03 stycznia 2006, wpis archiwalny Projekt ten został zaakceptowany przez Radę Ministrów i przekazany do Sejmu w dniu 13 grudnia br.

Zaproponowane zmiany zakładają wprowadzenie takich rozwiązań do obowiązujących dziś przepisów, które doprowadzą do uproszczenia procedur, a tym samym wpłyną na zwiększenie poziomu wykorzystania funduszy unijnych.

Projekt przygotowany przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego jest autopoprawką rządu Premiera Marcinkiewicza do nowelizacji ustawy Prawo zamówień publicznych, zgłoszonej przez poprzedni rząd w związku z koniecznością dostosowania prawa polskiego do dyrektyw unijnych. Nowelizacja ma ograniczony zakres ze względu na konieczność pilnego przekazania projektu ustawy do Sejmu, aby zmiany mogły zostać wprowadzone łącznie z wdrożeniem dyrektyw wspólnotowych z 2004 roku.

Podstawowe cele projektu autopoprawki oraz propozycje uwzględnione w autopoprawce do nowelizacji ustawy Prawo zamówień publicznych, które zmierzają do zmian wraz z plikami - dotychczasowej ustawy Prawo zamówień publicznych, projektem autopoprawki do ww. ustawy dostępne są na stronie internetowej Ministerstwa Gospodarki i Rozwoju Regionalnego.