O funduszach w Zespole Szkół Społecznych

Dodano 10 czerwca 2010, wpis archiwalny

Spotkanie – szkolenie, zainicjowane zostało faktem zainteresowania uczniów tejże placówki funduszami europejskimi. Konsultanci przedstawili uczestnikom spotkania swoją pracę w punkcie oraz przekazali szereg informacji o możliwościach pozyskania środków unijnych przez poszczególne grupy beneficjentów. Między innymi przedstawili procedurę aplikowania o środki w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

Środki unijne nie są obce tej jarocińskiej szkole. Placówka bierze udział w projekcie pn. „Z fizyką, matematyką i przedsiębiorczością zdobywamy świat!!!” współfinansowanym przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Młodzież z uwagą i zainteresowaniem wysłuchała wykładu o tematyce oscylującej wokół szans i zagrożeń Polski po sześciu latach członkostwa w Unii Europejskiej. Uczniowie wraz z dyrektorem szkoły – Maciejem Koniecznym otrzymali materiały informacyjne oraz zostali zaproszeni do odwiedzenia jarocińskiego Punktu.