Ośrodek geodezyjny w strukturach starostwa

Dodano 20 maja 2010, wpis archiwalny

O tym, jak prawidłowo powinien przebiegać proces likwidacji z uwzględnieniem sytuacji prawnej pracowników mówił dr Zbigniew Sypniewski ze Stowarzyszenia Wielkopolski Ośrodek Kształcenia i Studiów Samorządowych w Poznaniu. Zgodnie z ustawą "Przepisy wprowadzające ustawę o finansach publicznych" ostateczny termin likwidacji gospodarstw pomocniczych wyznaczono na dzień 31 grudnia 2010 roku. Samorządy przygotowują się do tego procesu już od kilku miesięcy. Niektóre z nich uporają się z nim znacznie wcześniej. Rozpoczęcie likwidacji Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Jarocinie zaplanowano na dzień 1 czerwca 2010 roku. Postępowanie powinno zakończyć się 31 sierpnia 2010 roku. Wówczas to dotychczasowy ośrodek przejdzie „pod skrzydła” Starostwa Powiatowego w Jarocinie, jako jeden z jego wydziałów.  Jak zapewniają samorządowcy zmiany strukturalne w żaden sposób nie wpłyną na obsługę interesantów.