W ramach projektu

W ramach projektu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego „Rozwój kompetencji kluczowych w szkołach ponadgimnazjalnych w powiecie jarocińskim” - uczniowie ZSP nr 2 w Jarocinie w grudniu br. wzięli udział w wyjazdowych zajęciach w Gołuchowie i Lądzie.

22 grudnia 2017

Tacy Sami

18 grudnia w JOK-u odbyło się spotkanie świąteczne całej społeczności Zespołu Szkół Specjalnych im. UNICEF w Jarocinie. Na spotkaniu pojawili się także zaproszeni goście.

21 grudnia 2017

Młodzi w IPN

15 grudnia br. uczniowie dwóch klas humanistycznych jarocińskiego LO wraz z opiekunami uczestniczyli w warsztatach w poznańskim oddziale Instytutu Pamięci Narodowej.

19 grudnia 2017

Jarmark Bożonarodzeniowy w LO

14 grudnia br. na sali gimnastycznej LO w Jarocinie odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy, zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Cały dochód ze sprzedaży został przeznaczony na pomoc dzieciom z Domu Dziecka w Górze.

19 grudnia 2017

Ringo Stars

Uczniowie ZSS w Jarocinie w składzie: Piotr Graliński, Anna Wieczorek i Adrian Wajnert - wzięli udział w I Mikołajkowym Turnieju Ringo, który odbył się w Zespole Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Ostrowie Wlkp. (na zdjeciu: GWIAZDY RINGO - Piotr Graliński, Anna Wieczorek i Adrian Wajnert, medalowa drużyna ZSS w Jarocinie biorąca udział w ostrowskim turnieju).

15 grudnia 2017

Prace organizacyjne rozpoczęte

12 grudnia br. Starosta Jarociński Teodor Grobelny wręczył powołania członkom Komitetu Setnej Rocznicy Obchodów Powstania Wielkopolskiego 1918-19. Celem działań tego komitetu jest przygotowanie i realizacja na terenie Powiatu Jarocińskiego obchodów 100. rocznicy powstania. W skład komitetu weszli przedstawiciele stowarzyszeń i organizacji społecznych oraz wyznaczeni w tym celu pracownicy Starostwa Powiatowego. (fot. moment wręczenia powołania do komitetu Katarzynie Szymkowiak przez Starostę Teodora Grobelnego).

13 grudnia 2017

Tygrysy w Kórniku

Piętnaście medali, po pięć złotych, srebrnych i brązowych wywalczyli zawodnicy MUKS Białe Tygrysy Jarocin w VII Gwiazdkowym Turnieju Taekwondo, rozegranym w Kórniku.

11 grudnia 2017

Nauczyciel(ka) na medal

Beata Figaj-Skałbania, nauczycielka Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie odebrała medal oraz dyplom za zdobycie I miejsca w plebiscycie „Głosu Wielkopolskiego”.

11 grudnia 2017

Czy jesteś bezpieczny?

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie w składzie: Anna Pilarczyk, Weronika Krawczak-Twardowska i Florian Szymczak reprezentowali szkołę w XI Międzyszkolnym Konkursie Profilaktycznym: „Czy jesteś bezpieczny?”

05 grudnia 2017

Matematyczny słoń

Jak zjeść matematycznego słonia? Co wspólnego z maturą ma wspinaczka na szczyt? Jak ważne jest określenie celu, tworzenie warunków i w końcu jakimi metodami przygotowywać się do egzaminu maturalnego? Na te i szereg innych pytań odpowiadał - podczas swojego wykładu w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie - matematyk Dariusz Kulma.

05 grudnia 2017

Dla najlepszych uczniów

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Powiatu Jarocińskiego odebrali Stypendia Prezesa Rady Ministrów. Nagrody wręczała Elżbieta Leszczyńska, Wielkopolski Kurator Oświaty. Uroczystość odbyła się 30 listopada 2017 r. w Sali Sesyjnej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

04 grudnia 2017
Oświata, sport i kultura

Kosmiczny Armagedon, alpinarium i magnolie, czyli coś o zajęciach terenowych

30 listopada br. odbyła się kolejna już wycieczka w ramach projektu „ROZWÓJ KOMPETENCJI KLUCZOWYCH W SZKOŁACH PONADGIMNAZJALNYCH W POWIECIE JAROCIŃSKIM” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, którego beneficjentem jest powiat jarociński.

04 grudnia 2017