Nagrody dla nauczycieli

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej 16 października br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 odbyła się uroczysta akademia. Na uroczystość został zaproszony Starosta Teodor Grobelny, który przy okazji wręczył również ośmiu nauczycielom okolicznościowe dyplomy oraz nagrody pieniężne.

17 października 2017

Rowery od Fundacji

W Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie cała społeczność szkolna oraz zaproszeni goście wzięli udział w akademii z okazji Dnia Nauczyciela. Były życzenia, piosenki, tańce i kwiaty. W czasie spotkania odbyło się uroczyste przekazanie podopiecznym ZSS trzech trójkołowych rowerów rehabilitacyjnych, które ufundowała Fundacja ECO TEXTIL „Od Was dla Was”.

Forum My dla Młodych Młodzi dla Nas

W Sławoszewie (Gmina Kotlin) odbyło się Forum Lokalne Programu Równać Szanse – etap II pod nazwą ,,My dla Młodych – Młodzi dla Nas" zorganizowane przez Stowarzyszenie Przyszłość Kotlina.

Turniej Mistrzów

W ramach XXII Festiwalu Solistów i Zespołów Akordeonowych - w ostatni piątek odbył się w kotlińskim Domu Kultury koncert pod tytułem Międzynarodowy Turniej Mistrzów.

Pod Parasolami

6 października br. odbył się 26 rajd pieszy „Pod Parasolami” wzięło w nim udział m.in. czworo uczniów ZSS Jarocin: Marcin. Goździela, Klaudiusz Grocholski, Jakub Marcinkowski i Mikołaj Nowicki oraz opiekunowie grupy: Michał Kuropaczewski i Adam Ermanowicz.

10 października 2017

Z nożyczkami przez Europę

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie w roku 2017 pozyskał ze środków programu ERASMUS+ ponad 225 tys. złotych na realizację projektu pt. „Z nożyczkami przez Europę ”. Projekt skierowany jest do uczniów klas technikum usług fryzjerskich, a jego głównym celem jest podnoszenie umiejętności praktycznych młodych fryzjerów oraz doskonalenie znajomości języka niemieckiego

09 października 2017

Dorosłe Dzieci Mają Głos

to impreza muzyczna, która odbędzie się w sobotę 11 listopada br. w Jaraczewie. Zapisy chętnych jeszcze trwają…

05 października 2017
Oświata, sport i kultura

Wielkopolskie śpiewanie już za nami

1 października w Żerkowie odbyła się impreza pod nazwą "Wielkopolskie śpiewanie".

04 października 2017

Klub Olimpiad Specjalnych

29 września br. w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie powołano do życia Klub Olimpiad Specjalnych. Celem działalności Szkolnego Klubu Olimpiad Specjalnych jest organizowanie zajęć sportowo-rekreacyjnych, zawodów sportowych, treningów dla uczniów.

03 października 2017

Nowy Dyrektor

W piątek 29 września br. w Starostwie Powiatowym odbył się konkurs na stanowisko dyrektora Liceum Ogólnokształcącego w Jarocinie – jedynym kandydatem był Marek Tyrakowski, który w wyniku konkursu został powołany na to stanowisko.

02 października 2017

Wycieczka do ZOO

W ramach integracji szkolnej 27 września br. uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie wybrali się na wycieczkę do poznańskiego ogrodu zoologicznego.

02 października 2017

Szlakiem jarocińskich kompanii lotnych

23 września 2017 r. harcerze z 56. WDH NS „Jagódki”: Mateusz Zdrojowy, Anna Żurek oraz Weronika Krawczak Twardowska pod opieką drużynowej Beaty Hendler oraz druhny Agnieszki Zaborowskiej wzięli udział w Harcerskim Starcie pod hasłem: SZLAKIEM JAROCIŃSKICH KOMPANII LOTNYCH

29 września 2017